Evropski prvijenac Cimosa

Klub za koji nastupa crnogorski reprezentativac Vladimir Osmajić je večeras na svom terenu porazio portugalsku Benfiku 31:27 (17:11) i osvojio pehar u Čelendž kupu.
Vladimir Osmajić, Foto: Www.siol.net
Ažurirano: 22.05.2011. 22:27h

Prvi put u klupskoj istoriji, Cimos Kopar domogao se evropskog trofeja – klub za koji nastupa crnogorski reprezentativac Vladimir Osmajić je večeras na svom terenu porazio portugalsku Benfiku 31:27 (17:11) i osvojio pehar u Čelendž kupu. Prvi meč u Portugalu završen je bez pobjednika 27:27.

Nakon nervoznog starta meča na obje strane, Cimos je od 4:3 preuzeo kontrolu meča, i vođstvo nije ispuštao do kraja. Slovenci su u 20. minutu poveli 12:8, nešto kasnije je bilo i 16:10. Najveće vođstvo Cimos je imao u 41. minutu kada je poveo 22:15. Istina, Benfika je priprijetila na 26:28, ali su nakon tajm-auta stvari došle na svoje mjesto, pa je domaćin rutinski priveo meč kraju.

Kao i u prvom duelu, najbolji u Cimosu bili su golman Vran (15 odbrana) i Krivokapić (šest golova). Osmajić se dva puta upisao u listu strijelaca. U redovima Benfike najefikasniji bio Karnijero sa deset golova.

Benfika, tako, nije uspjela da u Lisabonu zadrži pehar u ovom takmičenju, s obziorom da je prošle godine pobjednik bio Sporting.

Ovo je, ujedno, prvi pehar za muški slovenački rukomet od 2004. godine, kada je Pivovarna Celje osvojila Ligu šampiona.