Larvik prvak Evrope

Larvik, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 14.05.2011. 19:23h

Rukometašice Larvika osvojile su titulu prvaka Evrope. Šampion Norveške je u revanšu u Pamploni poražen od Ićaka sa 25:24, ali je do prve titule prvaka Starog kontinenta stigao zahvaljujući pobjedi na svom terenu (23:21).

Larvik je odlično počeo meč i poveo 7:2. Uskoro je bilo i 9:4, ali su Španjolke do poluvremena prišle na 11:10.

U nastavku su gošče održavale prednost sve do samog finiša, a kada je već bilo jasno da će osvojiti titulu Ićako je samo iskoristio šansu da upiše Pirovu pobjedu.

Karmen Martin je sa 10 golova (četiri iz sedmerca) bila najbolja u domaćem timu, dok je Larvik predvodila Lin Suland sa istim brojem pogodaka, ali je dvostruko više postigla iz penala.

Kao što je poznato, Novežanke su u polufinalu lako eliminisale Buidućnost, dok je Ićako jednom slavio, a jednom je poražen od crnogorskog prvaka u glavnoj fazi.