Crna Gora ubjedljivo poražena od Švedske

izabranice Danka Despotovića su danas poražene od Švedske 35:21 (21:9), i time znatno umanjile šanse da se domognu jedno od prva dva mjesta koje vodi na EP u Holandiji.
Draško Mrvaljević, Foto: Zoran Đurić, Zoran Đurić
Ažurirano: 21.04.2011. 17:11h

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore porazom je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo – u prvom kolu turnira u mađarskoj Kaloči, u kvalifikacionoj grupi 3, izabranice Danka Despotovića su danas poražene od Švedske 35:21 (21:9), i time znatno umanjile šanse da se domognu jedno od prva dva mjesta koje vodi na EP u Holandiji.

Naše juniorke su dobro počele meč, u 5. minutu su povele 4:2, ali je Švedska, šampion svijeta u ovoj konkurenciji, serijom 8:0 preokrenula na 10:4, sredinom prvog poluvremena i uhvatila zalet za ubjedljivu pobjedu. Meč je bio odlučen već na poluvremenu, a Šveđanke, koje u ovim kvalifikacijama nastupaju bez nekoliko povrijeđenih zlatnih juniorki, najveću prednost su imale u 38. minutu kada su vodile 28:10...

Crna Gora sjutra, u drugom kolu, takođe od 16 časova, igra protiv domaće Mađarske, koja je danas deklasirala Estoniju 51:19.

Crna Gora - Švedska 21:35 (9:21)

Kaloča – Dvorana: “Varosisport”. Gledalaca: 400. Sudije: Floresku i Duta (Rumunija). Sedmerci: Crna Gora 11 (8), Švedska 4 (4). Isključenja: Crna Gora 8, Švedska 6 minuta.

Crna Gora: M. Vukčević (tri odbrane), Premović 5, O. Vukčević 1, Šuković, Jovović, Despotović 1, Šćepović, Rakočević 1, Stojanović 2, Kopitović 1, Miranović (pet odbrana), Milačić, S. Vukčević 10, Maksimović.

Švedska: Friberg, Val 3, Blom 2, Sand 4, Svenson 1, Johanson, Skoglund, Danijelson 2, Stromberg 4, Adler 10, Ogbomo, Larson Lina 3, Klaeson 1, Larson Lin 5.