Mojkovac pred titulom

Tim sa sjevera je u posljednjem kolu prvog dijela šampionata savladao Lovćen na Cetinju i u Mini ligu za prvaka prenosi maksimalnih 12 bodova!
Ažurirano: 26.03.2011. 22:06h

Pehar namijenjen prvaku Crne Gore u rukometu već je na putu ka Mojkovcu - tim sa sjevera je u posljednjem kolu prvog dijela šampionata savladao Lovćen na Cetinju i u Mini ligu za prvaka prenosi maksimalnih 12 bodova!

Trebalo bi, dakle, čudo da se dogodi da puleni Branislava Zeljkovića ne postanu četvrti šampion otkada je Crna Gora obnovila nezavisnost (ranije bili Lovćen, Berane i Budućnost), jer pred šest posljednjih utakmica imaju sedam bodova više od Cetinjana, osam od Sutjeske, a devet od Rudara.

Gosti su u 55. minutu stekli tri gola prednosti i kada su već svi mislili da je gotovo, Lovćen je izjednačio na 21:21. Međutim, golom Igora Bogavca 13 sekundi prije kraja, Mojkovac je napravio ogroman korak ka tituli i opet postao koban za Cetinjane, koje je u sezoni 2008/2009. onemogućio da ostanu u trci sa Budućnosti.

Mini liga počinje narednog vikenda.

Lovćen - Mojkovac 21:22 (10:10)

Cetinje - Dvorana SC „Lovćen”. Gledalaca: 700. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Lovćen 4 (3), Mojkovac 1 (1). Isključenja: Mojkovac 6 minuta.

Lovćen: Vujović (šest odbrana), Simić (pet odbrana), Milošević, Mladenović 4, Pejović, Drašković 3, Radović 4, M. Popović, Stanković, Latković, Perišić 1, Lasica, F. Popović 4 (1), Marković 5 (2).

Mojkovac: Cvetković (14 odbrana i sedmerac), Bogavac 5, Radojević 1, Zonjić 3, Rakočević, Žurić, Adžić 2 (1), Ljubojević 1, Drakulić, Popović 2, Jaćimović 3, Savić 3, Trifunović 2.