Šveđani u nastavku oduvali Slovake

Domaćin 22. Svjetskog prvenstva se mučio u prvom poluvremenu, u kojem su Slovaci češće bili u vođstvu, ali je u nastavku sve bila pjesma od igre
Ažurirano: 15.01.2011. 22:49h

Ako su nakon prvog dana šampionata i sigurne, ali ne dovoljno ubjedljive pobjede protiv Čilea (28:18) trpjeli kritike javnosti, onda je teško pomisliti da će Šveđani biti na udaru kritika nakon današnje pobjede protiv Slovačke sa 38:22, u utakmici drugog kola grupe D.

U utakmici koja je interesantna i crnogorskom selektoru Mišku Popoviću, jer se radi o rivalima iz grupe u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (Crna Gora je poražena od oba rivala na startu), domaćin 22. Svjetskog prvenstva se mučio u prvom poluvremenu. Slovaci su češće bili u vođstvu, ali je u nastavku sve bila pjesma od igre. Serijom 6:0, između 33. i 39. minuta, Švedska je povela 23:16, pa je do kraja samo uvećavala prednost do konačnih 16 golova razlike, što je i bila najveća prednost tokom meča. Šveđane je do druge pobjede predvodio Niklas Ekberg sa osam pogodaka (uz samo dva promašena šuta), dok je kod Slovaka najefikasniji bio Peter Kukučka sa četiri gola.

Nakon što su iznenadili Južnu Koreju i osvojili bod, Argentinci su pošteno namučili Poljake, bronzane za prethodnog SP u Hrvatskoj. Četa Bogdana Vente je morala da strepi do kraja i da uloži maksimalan napor kako bi stigla do minimalne pobjede od 24:23, iako je početkom drugog poluvremena imala plus šest.

U derbiju dana, Mađarska je savladala Norvešku 26:23. U 43. minutu Norvežani su vodili 21:17, a onda su Mađari serijom 7:0 u 55. minutu preokrenuli na 24:21 i rutinski priveli meč kraju. Senzaciju je priredio Japan, koji je šokirao Austriju (33:30).

Grupa A - Sjutra: Bahrein – Njemačka (16.15), Tunis – Španija (17.30), Egipat – Francuska (18.45).

Tabela: Francuska, Španija, Njemačka 2, Egipat, Bahrein, Tunis 0.

Grupa B: Mađarska - Norveška 26:23 (14:16), Brazil - Island 26:34 (12:19), Japan – Austrija 33:30 (18:11)

Tabela: Island 4, Austrija, Norveška, Mađarska, Japan 2, Brazil 0.

Grupa C - sjutra: Australija – Srbija (18), Alžir – Hrvatska (20), Rumunija – Danska (20.15). Tabela: Danska, Hrvatska, Srbija 2, Alžir, Rumunija, Australija 0.

Grupa D: Čile - Južna Koreja 22:37 (12:15), Slovačka - Švedska 22:38 (14:15), Argentina - Poljska 23:24 (6:11).

Tabela: Švedska, Poljska 4, Južna Koreja 3, Argentina 1, Slovačka, Čile 0.