Crna Gora osjetila moć Rusije: Polufinale nedostižno, sa Švedskom za olimpijsku vizu

Milena Raičević na utakmici sa Rusijom, Foto: Cristi Preda

Pratite live blog sa utakmice Crna Gora - Rusija.

35
Crna Gora
Rusija
Dvorana perfekture u Kumamotu. Sudije: Samir Krihen i Samir Makluf (Tunis))
Crnogorske rukometašice odigrale su odličnih 30 minuta protiv Rusije, ali su u drugom poluvremenu osjetile moć najvećeg favorita za zlato - Rusije su slavile 34:27.
Perfektan napadački meč odigrala je Rusija, sjajne Vjahirjeva i Managarova, koja je postigla 12 golova iz 12 pokušaja, razbile su odbranu "lavica" u drugom poluvremenu.
Jovanka Radičević je postigla osam golova, Kaća Bulatović četiri.
Rusija je obezbijedila polufinale, Crnoj Gori ostaje meč odluke za plasman na kvalifikacioni turnir za olimpijske igre - sjutra od 12 i 30 sa Švedskom.
59
Managarova je nezadrživa, prvijenac mlade Mugoše - 27:33.
Goal
Isključenje Jauković.
56
Radičević iz sedmerca, 31:26.
Goal
55
Opet Frlolova, sedmi gol iz sedmerca, 31:25.
Goal
53
Frlova sa sedam metara, isključena Despotović, 30:25.
50
Divna akcija Rusije sa igračicom više, Managarova pogađa deseti put, 29:23.
Goal
Isključenje Kaće Bulatović.
49
Bobrovnikova za 28:23, najveća prednost Rusije.
Goal
46
Kuznjecova sa krila - 23:27.
Goal
44
Bulatović sa devet metara, a Vjahirjeva sve sama - 23:26.
Goal
43
Deveti gol Managarove iz devet pokušaja - 22:25.
Goal
42
Sen prvi out, Brnović mirna na crti - 22:24.
Goal
41
Jauković sa igračicom više - 21:23.
Goal
40
Kuznjecova, njen prvi gol, a onda je Brnović ukrala loptu Vjahirjevoj za 20:23. Isključenje Makeeve.
Goal
39
Vjahireva, pa Radičević - 19:22.
Goal
36
Opet Managarova, nakon sjajne finte - 18:20, pa izgubljena lopta u napadu Crne Gore. Vjahirjeva pogađa - 18:21. Najveća prednost Rusije.
Goal
35
Ponovo Frolova sa sedam metara, isključena Mehmedović, drugi put - 18:19.
Goal
34
Managarova, pa Jauković - 18:18.
Goal
31
Gol Bulatović, grub faul Ruskinja. Bobrovnikova isključena, 17:17.
Goal
Počelo je 2. poluvrijeme.
Poluvrijeme. Vrhunski rukomet u Kumamotou. Rusija vodi 17:16.
"Lavice" su imale četiri gola prednosti, Ruskinje prvi put povele u 24. minutu.
30
Radičević za izjednačenje, nakon sjajne odbrane i asistencije Mehmedović, za 16:16, ali je Managarova stigla da pogodi - 16:17.
Goal
Isključenje za Ruskinju Sen. Posljednji minut.
28
Peti gol Radičević - iz sedmerca lobom, 15:16.
Goal
27
Opet Frolova iz sedmerca, 14:16.
Goal
25
Dva razlike za Rusiju, 15:13, ali Radičević efektno pogaša - 15:14.
Goal
24
Frlova već ima šest golova, 13:13. Gube zatim loptu "lavice" u napadu bez golmana, greška Bulatović, Managarova pogađa prazan gol - 13:14. Prvo vođstvo Rusije.
Goal
23
Frlova iz sedmerca 12:12, isključenja Radičević. Važan gol Kaće Bulatović 13:12.
Goal
22
Ramusović efektno za novo vođstvo - 12:11.
Goal
21
Sada je Rusija u seriji - Managarova za 11:10. Tajm-aut Johanson. Greška Despotović, Managarova iz kontre, 11:11.
Goal
19
Frlova na asistenciju Vjahirjeve, 11:9.
Goal
18
Frlova iz sedmerca, isključena Mehmedović, 11:8.
Goal
17
Bobrovnikova prekida seriju Crne Gore, a nastavlja je Majda Mehmedović, 11:7.
Goal
16
Kakva serija Crne Gore - Radičević, 10:6. Odbrana perfektna, Ruskinje bez rješenja u ovim trenucima.
Goal
15
Tri gola u nizu, serija "lavica" - 9:6, opet Mehmedović. Isključenje za Vjahirjevu.
Goal
14
Bulatović sa devet metara, pa Mehmedović iz kontre - 8:6.
Goal
13
Bobrovnikova sa devet metara, 6:6. Prvo izjednačenje.
Goal
Dvije sumnjive odluke para iz Tunisa - dva faula u napadu, posebno je bio sumnjiv faul Mehmedović iz kontre.
Dva minuta za Makeevu, igračica više za Crnu Goru.
10
Vjahirjeva - 6:5.
Goal
9
Raičević iz prodora za 5:3, Rajčić brani šut Kuznjecove. Ipak, nakon greške u napadu Managarova za 5:4, ali Raičević još jednom iz polukontre 6:4.
Goal
8
Radičević iz sedmerca 4:2. Dobro je Crna Gora odradila u odbrani sa igračicom manje. Drugi gol Frolove, 4:3.
Goal
5
Frolova iz sedmerca.
Goal
Isključenje Klikovac.
4
Gol Brnović iz kontre, nakon sjajne defanzive, pa asistencije Raičević.
Goal
3
Radičević iz mrtvog ugla za 2:0, na drugoj strani Managarova, 2:1.
Goal
1
Pogađa Jauković, 1:0 - sa devet metara, sa zemlje.
Goal
Počeo je meč.
Crnogorske rukometašice od sedam sati ujutro igraju sa Rusijom utakmicu 2. kola glavne runde Svjetskog prvenstva.
Meč je velikog uloga - pobjedom bi, praktično, obezbijedile odlazak na olimpijske kvalifikacije, a istovremeno stvorile šansu da u posljednjem kolu druge faze Svjetskog prvenstva, protiv Švedske, izbore plasman u polufinale.
Crna Gora ima četiri boda, Rusija maksimalnih šest bodova.