Senzacija vijeka: Francuska ispala, Portugal u top 12

12045 pregleda 0 komentar(a)
Kraj za Francuze, Foto: Le Parisien
Ažurirano: 13.01.2020. 20:29h

Selekcija Francuske, jedna od najjačih evropskih selekcija današnjice, kultna rukometna sila, neće igrati u drugoj fazi Evropskog prvenstva.

Nakon senzacionalnog poraza od Portugala u prvom kolu, izgubila je i od Norveške, u velikom derbiju u Trondhajmu, nakon 60 minuta atomskog rukometa - 28:26.

Umjesto velesile, među 12 najboljih, uz Norvešku iz grupe F, ide autsajder Portugal, koji je ranije pobijedio i reprezentaciju BiH.

Duel dvije sjajne selekcije odlučen je u finišu, kada su Norvežani preokrenuli zaostatak od tri gola (18:15) u tri gola prednosti (25:22), koju nisu ispustili do kraja.

Junak meča Sander Sagosen postigao je dva minuta prije kraja gol za 28:25 i bio je to konačan oproštaj Francuza.

Sagosen je vodio Norvežane sa 10 golova, uz sjajnog golomana Bergeruda (13 obrana), dok je kod Francuza Fabregas postiga osam pogodaka.

Drugu pobjedu u grupi D ostvarila je Slovenija, koja je savladala Švedsku 21:19, ali još nije matematički u polufinalu.

Slovenci u posljednjem kolu igraju sa Švajcarskom, koja je pobijedila Poljsku 31:24.

Dolenec sa sedam golova i Bombač sa pet golova bili su najbolji u slovenačkom timu.