Hrvatska u drugom poluvremenu slomila Srbiju, Danska pred eliminacijom

8326 pregleda 5 komentar(a)
Selektor Hrvatske Lino Červar, Foto: (BETAPHOTO/HINA/EV)

Rukometaši Hrvatske savladali su Srbiju 24:21 u posljednjem kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

"Kauboji" su do pobjede došli sjajnom igrom u drugom poluvremenu, nakon što je srpski tim prijetio iznenađenjem nakon 30 minuta, koje je dobio (10:8).

Blistao je golman Marin Šego sa 15 odbrana, a najefikasniji bili Domagoj Duvnjak i Luka Stepančić sa po pet golova.

U reprezentaciji Srbije četiri gola upisao je Lazar Kukić.

U drugu fazu iz grupe C idu Španija i Njemačka, koja je u odlučujućoj utakmici pobijedila Holandiju 36:25.

Eliminisana je Rusija, ubjedljivim porazom od Islanda 34:23. Islanđani su obezbijedili prolaz.

Danska je pred eliminacijom, nakon remija sa Mađarskom 24:24.

Dancima je sada potrebna pobjeda nad Rusijom u posljednjem kolu, uz uslov da Island savlada Mađare.