Hrvatska umirila Austrijance, Španija dominirala protiv Češke, Njemci smirili Bjeloruse

Španija i Hrvatska imaju četiri boda, jer su prenijeli dva iz prve faze
4239 pregleda 0 komentar(a)
Domagoj Duvnjak u duelu sa Austrijancem Zajnerom, Foto: AP Photo/Ronald Zak
Ažurirano: 16.01.2020. 22:03h

Druga faza Evropskog prvenstva za rukometaše počela je dominacijom Španije i Hrvatske.

Hrvatski "kauboji" pobijedili su domaćina Austriju 27:23 na startu grupe 1 u Beču i napravili veliki, vjerovatno i odlučujući. korak ka polufinalu.

Tim Lina Červara je dominirao od početka meča, držala Austrijance na distanci i lagano priveo meč kraju.

Domagoj Duvnjak je pogodio svih pet šuteva, a blistao je u odbrani, dok je Zlatko Horvat upisao šest golova. Pet pogodaka postigao je i Luka Cindrić.

U austrijskom timu šest golova Roberta Vebera.

Španija, aktuelni šampion, ubjedljivo je pobijedioa Češku 31:25.

Španci su na poluvremenu imali pet golova prednosti (14:9), u nastavku dva puta stizali i do dvocifrene razlike...

Aleks Dujšebajev je vodio "furiju" sa pet golova, koliko je upisao i Anhel Fernandes, dok je u prvom dijelu blistao golman Gonsalo Peres Moreno, koji je na kraju imao 11 odbrana.

Španija i Hrvatska imaju četiri boda, jer su prenijeli dva iz prve faze.

Austrija je ostala na dva, a Češka na nuli.

Prve bodove za nadu u prolaz u polufinale upisala je Njemačka ubjedljivo savladavši Bjelorusiju 31:23.

Šest golova postigao je Timo Kastening, 12 odbrana upisao Andreas Volf.