Budućnost poražena u Đeru, u četvrtfinale sa 3. pozicije

11137 pregleda 3 komentar(a)
Dala 10 golova: Jovanka Radičević, Foto: Luka Zeković, Luka Zeković, Luka Zeković

Šansa za 1. ili 2. mjesto u grupi 2 više nema - u velikom derbiju evropskog rukometa, Budućnost je u Mađarskoj poražena od Đera 26:24, pa će četvrtfinale, gotovo sigurno, čekati sa 3. pozicije. Samim tim, imaće težeg rivala i biće prinuđena da prvi meč igra u „Morači”.

Trostruki uzastopni šampion Evrope nije realizovao prvih pet šuteva (četiri odbrane Marine Rajčić, stative Jane Knedlikove i Stine Oftedal), pa su Podgoričanke četiri puta imale minimalnu prednost.

Ali, kada je Katarina Bulatović u 11. minutu pogodila za prvo vođstvo domaćih (5:4), tim Dragana Adžića nijednom više nije poveo.

Doduše, nije se ni predao, iako je u 37. minutu prvi put imao minus četiri (18:14). Nekoliko puta je prilazio na dva razlike, da bi Đer serijom 3:0, u kojoj je Eva Kiš odbranila sedmerac Jovanke Radičević (do tada šutirala 10-10), stigao na 25:20 u 53. minutu.

Nakon Adžićevog tajm-auta, Budućnost je prišla na 25:23, ali je tri minuta prije kraja Amanda Kurtović nakon svog šestog sedmerca sačuvala perfektan skor i riješila pitanje pobjednika.

ĐER - BUDUĆNOST 26:24 (15:12)

Đer - „Audi arena”. Gledalaca: 5.500. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Đer 6 (6), Budućnost 8 (7). Isključenja: Đer 6, Budućnost 4 minuta.

Đer: LEJNO (šest odbrana), Kiš (odbrana i sedmerac), Edviž 1, KNEDLIKOVA 3, BRATSET 2, Hansen, OFTEDAL 2, AMORIM 5, Kristijansen, FODOR 2, Kurtović 7 (6), Nze Minko 1, BULATOVIĆ 3, Bodi, Paluvegi, Puhalak.

Budućnost: RAJČIĆ (sedam odbrana), Sando (sedam odbrana), RADIČEVIĆ 10 (6), JAUKOVIĆ 4, Pletikosić, Vujović 1, Džaferović, LAZOVIĆ 3, BRNOVIĆ, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 4, Kadović, RAIČEVIĆ 2 (1).