Budućnost se kockala nakon plus osam, ali ipak savladala Krim

Kada je Jovanka Radičević dala svoj 10. gol za 27:19 u 47. minutu, činilo se da je sve gotovo, ali je uslijedio nevjerovatan pad "plavih" Krim je za šest minuta dao sedam golova, nije primio nijedan i potpuno "zakuvao" situaciju, ali su Barbara Lazović i Đurđina Jauković otklonile dileme za konačnih 30:28
5806 pregleda 2 komentar(a)
Jovanka Radičević, Foto: Luka Zeković, Luka Zeković, Luka Zeković
Ažurirano: 08.02.2020. 20:30h

Budućnost je u četvrtfinalu Lige šampiona, vjerovatno će završiti treća u grupi 2, ali je sebi bez ikakve potrebe napravila probleme protiv Krima, koji je savladala 30:28.

U duelu sa slabijim timom od sebe, tim Dragana Adžića je dominirao, držao razliku, ali je stao nakon što je stigao do maksimalnih plus osam.

Kada je Jovanka Radičević dala svoj 10. gol za 27:19 u 47. minutu, činilo se da je sve gotovo, ali je uslijedio nevjerovatan pad "plavih".

Krim je za šest minuta dao sedam golova, nije primio nijedan i potpuno "zakuvao" situaciju.

Barbara Lazović je prekinula crni niz pet minuta prije kraja za 28:26, ali su Slovenke opet smanjile i na dva minuta i 40 sekundi do kraja imale napad za izjednačenje, ali je Alja Varagić pogodila stativu.

Do kraja su pogađale Lazovićeva i Đurđina Jauković za konačnih 30:28.

BUDUĆNOST - KRIM 30:28 (17:12)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Budućnost 2 (2), Krim 8 (5). Isključenja: Budućnost 8, Krim 8 minuta.

Budućnost: Rajčić, Vujisić, SANDO (šest odbrana i tri sedmerca), RADIČEVIĆ 10 (2), JAUKOVIĆ 7, Pletikosić, Vujović, LAZOVIĆ 7, Brnović 2, Bulatović, Ilić, RAMUSOVIĆ, KADOVIĆ 2, RAIČEVIĆ 2.

Krim: Gjerek, Vojnović (šest odbran), MAMIĆ (četiri odbrane), Kojić, Klobučar, Abina 1, Žabjek, VAN KRAJ 2, Klemenčič 6 (2), ZULIĆ 5, LJEPOJA 2, VARAGIĆ 6 (2), Mamić, Vučko, SNOPOVA 2, MAVSAR 4 (1).