RASPORED LIGE ŠAMPIONA

Budućnost prvo kod starog rivala, pa sa novom silom iz Rusije

Derbiji u „Morači” u oktobru - 10. gostuje Brest, a 24. Đer

3154 pregleda 0 komentar(a)
Milena Raičević i Eduarda Amorim na posljednjoj utakmici u Podgorici, Foto: Savo Prelević
Milena Raičević i Eduarda Amorim na posljednjoj utakmici u Podgorici, Foto: Savo Prelević

Dan nakon žrijeba za Ligu šampiona za rukometašice, objavljen je i raspored 14 utakmica koje će igrati vječiti prvak Crne Gore u grupi B.

„Plave” će u 1. kolu 12. ili 13. septembra gostovati u Koprivici, gdje će im protivnik biti Podravka, sa crnogorskom reprezentativkom Dijanom Mugošom.

Sedmicu kasnije u „Morači” će gostovati nova sila iz Rusije, moskovski CSKA.

Klub koji je pod patronatom Sergeja Šiškarjova, 700 miliona dolara „teškog” biznismena i predsjednika Rukometnog saveza Rusije, formiran je prošle godine.

Prvu sezonu u Superligi Rusije je završio na 3. mjestu, ali je dobio vajld-kard za Ligu šampiona, jer se drugoplasirana Zvezda iz Zvenigoroda nije ni prijavila.

Ovog ljeta u Moskvu su stigle Ana Sedojkina i Marina Sudakova iz Rostova, Dankinja Katrine Hajndal iz Odenzea, kao i ekstratalentovana 18-godišnja Jelena Mihajljičenko iz Lade.

U „Moraču” se 10. oktobra vraća Đurđina Jauković, sada kao uzdanica Bresta, a dvije sedmice kasnije će se na istom mjestu odigrati veliki derbi sa trostrukim uzastopnim prvakom Evrope Đerom.

Rivali u grupi B su još rumunska Ramniku Vlčea, njemačka Borusija Dortmund i danski Odenze.

Ekipe će u grupnoj fazi biti podijeljene u dvije grupe, a po dvije prvoplasirane izboriće direktan plasman u četvrtfinale.

Timovi koji budu rangirani od 3. do 6. mjesta kroz plej-of će tražiti mjesto među osam najboljih timova u Evropi.

Plej-of runda na programu je prvog i drugog vikenda marta, četvrtfinale se igra u aprilu, dok je finalni turnir u Budimpešti zakazan za 29. i 30. maj 2021. godine.

RASPORED BUDUĆNOSTI U NOVOJ SEZONI LIGE ŠAMPIONA

Podravka - Budućnost (12. septembar)

Budućnost - CSKA (19. septembar)

Odenze - Budućnost (26. septembar)

Budućnost - Brest (10. oktobar)

Borusija Dortmund - Budućnost (17. oktobar)

Budućnost - Đer (24. oktobar)

Ramniku Vlčea - Budućnost (7. novembar)

Budućnost - Ramniku Vlčea (14. novembar)

Đer - Budućnost (14. novembar)

Budućnost - Borusija Dortmund (9. januar)

Brest - Budućnost (16. januar)

Budućnost - Odenze (23. januar)

CSKA - Budućnost (6. februar)

Budućnost - Podravka (13. februar)