Hrvati jedva sa Bjelorusijom, Norveška bolja od Srbije

srbija norveška, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.01.2018. 21:15h

U prvom meču druge faze Evropskog prvenstva za rukometaše, Norveška je savladala Srbiju 32:27.

Norvežani imaju četiri boda i u igri su za polufinale, Srbija je i izgubila i teorijske šanse.

Duel u Zagrebu je odlučen u drugom poluvremenu, nakon što je prvih 30 minuta završeno 17:17.

Srpski igrači nisu mogli da isprate skandinavski ritam u nastavku.

Po osam golova za Norvešku su postigli Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Bojan Beljanski i Žarko Šešum sa po pet pogodaka.

U drugoj utakmici večeri, Hrvati su jedva savladali Bjelorusiju (25:23).

Luka Cindrić je 72 sekunde prije kraja postigao gol za vođstvo "kauboja", nakon čega je timu iz bivšeg SSSR doduđen pasivan napad, da bi Marko Kopljar u posljednjim trenucima postavio konačnih 25:23.

Luka Stepančić i Marko Mamić su bili najefikasniji u timu Lina Červara sa po pet golova, dok je kod Bjelorusa najbolje bilo lijevo krilo Andrej Jurinok sa šest pogodaka iz isto toliko šuteva.