"Lavice" ubjedljivo poražene od Francuske

Bilo je 29:13, u subotu je duel sa Danskom

10878 pregleda 48 reakcija 17 komentar(a)

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore se nije proslavila na startu Zlatne lige - "lavice" su u prvom meču nakon 10 mjeseci poražene od Francuske 29:13.

Crna Gora je odlično otvorila duel u Horsensu i poslije tri minimalna vođstva (1:0, 2:1, 3:2), u 10. minutu došla do dva gola viška (4:2), nakon što je pogodila Mehmedović.

Ispostavilo se da je to bilo sve od tima Pera Johansona u prvom poluvremenu, jer je do velikog odmora na terenu postojala samo Francuska.

Previše grešaka u napadu, dva promašena sedmerca i laki golovi iz kontri koje je postizao šampion Evrope za rezultat su imali veliki minus nakon prvog poluvremena.

Od 10. minuta do kraja prvog dijela, Crna Gora je postigla samo jedan gol iz igre i to 30 sekundi prije kraja, kada je sa pozicije beka pogodila krilo Mugoša.

U drugom poluvremenu, naša reprezentacija je samo jednom smanjila zaostatak na jednocifren broj golova (20:11), nakon serija od tri vezana gola u kojoj je pored Jauković, dva puta pogodila Premović.

Čak 15 minuta naše rukometašice nisu mogle do gola, nakon što su dobro otvorile meč, a na poluvremenu je bilo minus devet - 15:6.

Mehmedović, Premović i Jauković su bile najefikasnije u oslabljenom timu Pera Johansona - upisale su se po četiri puta, a pored njih je mrežu tresla samo jo Mugoša.

Naredni rival u Horsensu je Danska u subotu, u nedjelju je duel sa Norveškom.

FRANCUSKA - CRNA GORA 29:13 (15:6)

HORSENS - Arena "Horsens". Gledalaca: 100. Sudije: Mortensen, Madsen (Danska). Sedmerci: Francuska 1 (1), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 6 minuta.

FRANCUSKA: Darlo (sedam odbrana), Frank (10 odbrana), Nokandi 2, Koatanea, Buke 6, Pino 1, N’Guan 2, Zadi, Kujate 2, Nijakate 2, Dembele Pavlović 3, Sersijen Ugolan 1, Flip 3, Kanor 1, Edviž, Fopa 1, Nze Minko 3, Lakrabe 2 (1).

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana), Marinović (jedna odbrana), Radičević, Gugač, Jauković 4 (1), Mugoša 1, Džaferović, Klikovac, Ujkić, Premović 4 (1), Brnović, Ramusović, Mehmedović 4, Grbić, Vukčević.