Hrvati savladali i Island, Srbija izgubila od Švedske

70 pregleda 0 komentar(a)
Luka Cindrić, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2018. 21:17h

Hrvati su doživjeli šok u subotu, kada se saznalo da Domagoj Duvnjak vjerovatno neće igrati do polufinala, ali su odlično reagovali i bez najboljeg igrača u derbiju grupe A savladali Island sa 29:22.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, presudile su dvije odluke Maga iz Umaga, legendarnog Lina Červara - između stativa je poslao Ivana Stevanovića, koji je bio nerješiva enigma za „ribare”, a napadima sa sedam igrača je potpuno razbio koncepciju rivala, pa je serijom 12:4 domaćin 13. Evropskog prvenstva stigao do 26:18.

Najbolji igrač Evrope Luka Cindrić je bio najefikasniji sa sedam pogodaka, a pet je za Island dao Aron Palmarson.

Nakon uvodnog poraza od domaćina Evropskog prvenstva, Hrvatske, Srbija je izgubila i u drugom kolu grupne faze od Švedske sa 30:25 (16:10).

"Orlovi" su loše ušli u meč, previše respektujući Švedsku koja je igrom pokazala da startni poraz od Islanda nije bio slučajan.

U nastavku je Srbija igrala sjajno u prvih 20 minuta nastavka, ali je Nenadić promašenim zicerom ispustio priliku da se priđe na samo gol zaostatka. Uslijedila je kontra i isključenje i Švedska je riješila utakmicu.

Srbiji će za prolazak iz grupe trebati pobjeda nad Islandom od četiri gola razlike.

Lagergren kod Švedske i Ilić kod Srbije bili su najefikasniji sa po pet golova.