Njemačka prejaka za Crnu Goru, "lavovi" na minus 13

Tim Dragana Đukića nije imao šansi protiv šampiona Evrope, koji je slavio sa 32:19
Ažurirano: 13.01.2018. 17:59h

Čuvena je izreka - najteže su unaprijed dobijene utakmice. Ima nešto još gore od toga - unaprijed izgubljene utakmice.

Kada su odlazili na Evropsko prvenstvo, rukometaši Crne Gore su i sami priznali da protiv Njemačke nemaju šta da traže, iako su govorili da će se boriti najviše što mogu.

Ali, izuzev nekoliko igrača, prije svih Vladana Lipovine, kod većine izabranika Dragana Đukića se nije vidjela velika želja da se nadigravaju sa znatno kvalitetnijim rivalom.

Sa takvim pristupom, ništa drugo nije moglo da se očekuje sem ubjedljivog poraza od aktuelnog prvaka Evrope na startu šampionata u Hrvatskoj (32:19).

U uvodnim minutima „lavovi“ su tri puta stizali do minimalnog zaostatka, ali onda je krenuo njemački stampedo - mreža se tresla iz minuta u minut, pa je nakon serije 9:0 Njemačka u 22. minutu došla do dvocifrene prednosti (13:3)!

Bilo je jasno da je utakmica izgubljena, samo je bilo pitanje kolika će biti konačna razlika.

Tim Kristijana Prokopa je u finišu nekoliko puta stigao do plus 14, da bi Lipovina u posljednjim sekundama iz cepelina postavio konačnih 32:19 i tako uradio bar nešto lijepo što navijači mogu da pamte iz ovog meča...

Njemačka - Crna Gora 32:19 (17:9)

Zagreb - „Arena Zagreb“. Gledalaca: 8.000. Sudije: Pišon i Revere (Francuska). Sedmerci: Njemačka 6 (5), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Njemačka 16, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Janke (Njemačka) u 60. minutu (3X2).

Njemačka: Hajnefeter (tri odbrane), VOLF (11 odbrana i sedmerac), GENSHAJMER 9 (5), Vincek 2, RAJHMAN 1, PEKELER, VAJNHOLD 3, Rošek, VEBER 3, Fet 1, Grecki, Hefner 2, JANKE, Kin 3, Kolbaher 3, Druks 5.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (pet odbrana i sedmerac), Mijušković (četiri odbrane), LAZOVIĆ, Pejović, Marković 1, M. VUJOVIĆ 1 (1), Radojević, Simović 1, S. VUJOVIĆ 1, ŠEVALJEVIĆ 1 (1), Božović 4, LASICA 1, Anđelić 2, Grbović, LIPOVINA 7.

TOK MEČA

32:19 Lipovina, gol iz cepelina u posljednjim sekundama za lijep kraj teške utakmice za Crnu Goru

24:13 Lipovina 44.

Ništa od dva napada sa dva igrača više - nakon sedmerca, Volf brani i zicer Milošu Vujoviću

18:9 Vajnhold 31.

Znalo se da je velika razlika u kvalitetu između dva tima, što se vidjelo već u prvom poluvremenu.

"Lavovi" su nekako držali priključak, da bi Njemci serijom 8:0 poveli 12:3.

Briljirao je Andreas Volf, koji je odbranio sedam šuteva, a tim Kristijana Prokopa je savršeno koristio pravilo da izvede golmana i često napadao sa sedam igrača, čak i kada je neko od Crnogoraca bio isključen.

7:3 Kin 15, napad sedam na pet

6:3 Genshajmer 7m, 14. minut - u napadu sedam na pet izboren i sedmerac i isključenje Lasice

1:0 Vajnhold 3.

Đukić se na startu odlučio za Vaska Ševaljevića, Stevana Vujovića i Vladana Lipovinu na bekovima, Miloša Vujovića i Marka Lasicu na krilima, pivota Vuka Lazovića i golmana Rada Mijatovića.

Rukometaši Crne Gore u Zagrebu igraju prvi meč na 13. Evropskom prvenstvu.

Rival na startu grupe C od 17.15 časova im je aktuelni prvak Njemačka, koja je apsolutni favorit.

Tako bi bilo da su u Hrvatsku otputovali i Nebojša Simić i Vuko Borozan, ali taj hendikep mora da se zaboravi.

Selektor Dragan Đukić je odlučio da za ovaj meč prekobrojni budu Mirko Radović i Ivan Perišić.