"Lavice" se borile do kraja protiv Rusije i izgubile u uzbudljivom finišu

Rusija je jedan od najtežih rivala, kandidat za zlato, što je pokazala i sa tri pobjede u prvom dijelu, iako je doputovala bez najbolje igračice Ane Vjahireve

43558 pregleda 430 reakcija 71 komentar(a)
Jelena Despotović, Foto: Uros Hocevar / kolektiff
Ažurirano: 10.12.2020. 20:09h
Završeno
19:40h

Rukometašice Crne Gore poražene su od Rusije 24:23 u prvom meču druge runde Evropskog prvenstva.

Odlična utakmica, odlična igra protiv jednog od najvećih favorita za titulu...

Ruskinje su povele 24:20, pet minuta prije kraja, serijom 4:0, ali se "lavice" nisu predale, imale su i napad za izjednačenje, sa sedam igračica, ali ga nisu organizovale kako treba...

Šteta, Crna Gora je bila tako blizu, ali je igrom protiv moćnog protivnika, kao što je bio slučaj i protiv Francuske, pokazala potencijal i želju da još više napreduje, te da se maksimalno spremi za najvažniji izazov - turnir za odlazak na Olimpijske igre, u martu u Podgorici.

Sjajno je protiv Ruskinja igrala Jelena Despotović sa sedam golova iz osam šuteva, pet je upisala Đurđina Jauković.

Olga Fomina, Polina Vedehina i Darija Samohina upisale su po četiri pogotka.

Izmjena: 20:09h
19:39h

Jauković sa 10 metara, 24:23, minut i 15 do kraja.

19:37h

Sedmerac je izborila Klikovac, Jauković pogađa - 24:22. Tri minuta prije kraja.

19:36h

"Lavice" sa sedam igračica u napadu, bez golmana.

Jelena Despotović je upisala sedmi gol - 24:21 za Rusiju.

19:34h

Drugi put na meču Ruskinje na plus tri - 23:20. Pet minuta prije kraja, nova greška i kontra - 24:20.

19:32h

Opet Samohina iz sedmerca. 22:20.

19:30h

Nova greška u napadu i to sa igračicom više, probijanje Matee Pletikosić.

19:27h

Dvije izgubljene lopte u napadu, stigla je kazna - isključenje Klikovac, sedmerac je iskoristila Samohina, 21:20 za Rusiju.

19:25h

Odlična Dijana Ujkić sa krila - 20:20.

19:23h

20:19, Kožokar je pogodila za Rusiju, 48. minut.

19:22h

Na golu je sada Anastasija Babović.

19:21h

Vedehina donosi izjednačenje Rusiji - 19:19.

19:19h

Radičević je promašila sedmerac, onda iz druge šanse pogodila stativu.

19:19h

Gol Managarove za 19:18.

19:18h

Opet je Radičević otvorila kontru, sada je realizovala Jelena Despotović. Vodi Crna Gora 19:17.

19:18h

Opet vode "lavice" - 18:17 nakon kontranapada koji je počela Radićević, a završila Mehmedović.

19:17h

Bobana Klikovac se upisala sa "crte" za 17:17.

19:17h

Očigledni problemi Crne Gore u napadu, tajm-aut Rasmusena na minus jedan - 17:16 vodi "zbornaja".

19:14h

Kožokar pogađa za 17:16.

19:13h

U međuvremenu je isključena Ema Ramusović.

Vedehina je donijela novu prednost Rusiji - 16:15, a izjednačila je Jelena Despotović.