"Lavice" se vratile iz velikog minusa, mogle i do pobjede, sjajna Nenezić sačuvala remi

"Lavice" takmičenje završile remijem sa Španijom.

34252 pregleda 571 reakcija 51 komentar(a)
Jauković na meču sa Španijom, Foto: Uros Hocevar / kolektiff
Ažurirano: 15.12.2020. 17:32h
Završeno
17:27h

Rukometašice Crne Gore igrale su neriješeno 26:26 sa Španijom na kraju Evropskog prvenstva.

"Lavice" su odigrale izuzetno loše prvo poluvrijeme, gubile i osam razlike, imale minus šest nakon 30 minuta (11:17).

U nastavku su odigrale odlično, ekipu je pokrenula sjajna Ljubica Nenezić, koja je proglašena i igračicom meča, zbog sjajnog učinka od 12 odbrana.

Nenezić je maestralno zaustavila šut Dženifer Gutijeres u posljednjoj sekundi.

U prethodnom napadu Đurđina Jauković je pogodila stativu, a Navaro odbranila zicer Itani Grbić.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa sedam, Đurđina Jauković je postigla pet golova.

Nerea Pena je postigla šest za Španiju.

"Lavice" su Evropsko prvenstvo završile sa dvije pobjede, remijem i tri poraza, uz, čini se, mnogo bolju igru nego što se očekivalo...

17:25h

Ljubica Nenezić je odbranila zicer Gutijeres - 26:26 na kraju.

17:23h

Stativa Jauković, pa Navaro skida zicer Itani Grbić. Sada tajm-aut Karlosa Vivera.

17:21h

Nerea Pena - 26:26. Posljednji minut i tajm-aut Rasmusena.

17:21h

Jelena Despotović - 26:25.

17:20h

Promašaj Andree Klikovac, pa loša reakcija Karmen Martin u kontri... Posljednja dva minuta.

17:20h

Nerea Pena iz sedmerca - 25:25. Crna Gora ima igračicu više. Dva i po minuta do kraja.

17:18h

Četiri minuta prije kraja isključenje Gutijeres, sedmerac za Crnu Goru - sjajna Radičević, 25:24.

17:15h

Sjajna akcija, brz protok lopte, dovoljno prostora za Jovanku Radičević, 24:24.

17:14h

Pogodak Pene, 23:24.

Četvrti gol Itane Grbić, 23:23, osam minuta do kraja.

17:10h

22:23, opet Karmen Kampos iz prodora.

22:22, Kampos.

17:09h

Vođstvo Crne Gore - Jelena Despotović. Veliki preokret 22:21, 48. minut.

Drugo vođstvo - bilo je 1:0.

17:06h

Sjajno se snašla Majda Mehmedović, izborila je sedmerac i isključenje Mireje Gonzales - pogađa Radičević 21:21, 46. minut.

17:04h

Nerea Pena pogađa i prekida niz "lavica", 21:20 za Španiju.

17:03h

5:0 serija Crne Gore, 20:20, sjajno drugo poluvrijeme...

17:00h

Sjajna Ljubica Nenezić, opet skida zicer, a Majda Mehmedović pogađa iz kontre - samo dva razlike, 20:18.

Izmjena: 17:03h
16:59h

Gol Itane Grbić - 20:17.

16:57h

Opet Jauković silovita, 20:16.

Jauković sa devet metara, brzo Španjolke koriste igračicu više preko Soledad Lopes, 20:15.

16:56h

Gol Ernandes sa crte i isključenje Andree Klikovac, prekinut dobar ritam "lavica", 19:14 za Španiju.

16:53h

18:14, nekoliko dobrih odbrana, pa drugi gol iz kontre Majde Mehmedović, 37. minut.