Kil nakon produžetka do meča za titulu, uzalud sedam golova Borozana

Spektakl u Kelnu - Vesprem od minus sedam stigao do plus četiri, ali je izgubio nakon 70 minuta. Vuko Borozan dao sedam golova za poraženi tim

8675 pregleda 2 komentar(a)

U finalu Lige šampiona za rukometaše protivnik Barselone biće Kil.

Njemački velikan je u spektakularnom meču, prepunom preokreta, nakon produžetka savladao Vesprem 36:35.

Ništa u 1. poluvremenu nije nagovještavalo takav epilog, jer su "zebre" dominirale i povele 17:10.

Mađarski tim je bio očajan u odbrani, olako gubio lopte u napadu, što su Njemci kažnjavali golovima iz kontri.

U nastavku sasvim druga priča - na krilima golmana Rodriga Koralesa, Vuka Borozana i Omara Jahije, Vesprem je igrao kao u transu i serijom 7:0, u kojoj je 26-godišnji Cetinjanin dao tri gola, preokrenuo na 28:24 na 10 minuta do kraja.

Tada se Kil probudio, poveo 29:28, da bi jedini gol u posljednja četiri minuta dao Jahija.

Mađarski tim je u produžecima (igra se dva puta po pet minuta) imao plus dva, ali je Niklas Ekberg 40 sekundi prije kraja donio trijumf Kilu.

To je Njemcima osmo finale, a do sada su osvojili tri titule.

Hendrik Pekeler je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa osam golova, Ekberg je dao jedan manje, kao i Borozan i Gašper Marguč na drugoj strani.

Korales je imao 17 odbrana, a njegov rival Niklas Landin 10.

Finale je sjutra u 20.30, a od 18 časova će Vesprem igrati za 3. mjesto sa Pari Sen Žermenom.