Senzacije u Egiptu: Hrvati jedva do boda sa Japanom, Španci sa Brazilom

"Kauboji", jedni od favorita za najviši plasman, na startu grupe C Svjetskog prvenstva u Egiptu remizirali sa Japanom 29:29

16354 pregleda 2 komentar(a)
Juto Agarie je "vatrenima" pravio velikih problema, Foto: REUTERS

Hrvatska je jedna od najvećih svjetskih rukometnih sila, Japan tradicionalno ekipa za popravlajnje gol-razlike. Ipak, izabranici Lina Červara jedva su došli do boda protiv sjajno organizovanih izabranika Islanđanina Sigurdsona.

Sa igračem manje "kauboji" su izborili penal a Čupić je na pet sekundi do kraja pogodio za konačnih 29:29.

Japan je na poluvremenu imao tri gola prednosti (17:14), u 37. minutu i plus četiri.

Ipak, Hravtska je uspjela da se približi u u finišu u igri gol za gol u posljednjem napadu dođe do boda.

U istoj grupi Katar je dobio Angolu 30:25.

Hrvati, naravno, neće imati problema da prođu dalje, jer tri ekipe iz grupe sa četiri tima idu u Glavnu fazu, ali ovakav početak i nije baš najbolja najava...

A identičnim rezultatom kao Hrvatska je i Španija počela protiv Brazila u grupi B, (29:29).

Prije tačno dviej godine Španija je deklasirala Brazil sa 36:24. I Španci su golom u finišu izbjegli poraz.