Hrvatska slomila Katar za prvo mjesto u grupi

Katar je prije šest godina na SP-u pred svojim navijačima osvojio drugo mjesto što je ubjedljivo najveći rukometni uspjeh ove zemlje

4146 pregleda 0 komentar(a)
Manuel Štrlek na meču sa Katarom, Foto: Reuters

Hrvatska rukometna reprezentacija je u posljednjoj utakmici prvog kruga Svjetskog prvenstva pobijedila Katar sa 26:24 (13:11) osvojivši prvo mjesto u grupi C, te tako prenijela tri boda u drugi krug takmičenja.

Katar ima dva, a Japan jedan bod.

Katar je prije šest godina na SP-u pred svojim navijačima osvojio drugo mjesto što je ubjedljivo najveći rukometni uspjeh ove zemlje. Bila je to reprezentacija koju je vodio Španac Valero Rivera, a igralo osam naturalizovanih igrača, među kojima su bili Žarko Marković, Goran Stojanović i Jovo Damjanović.

Rivera je i dalje za katarskim kormilom, Damjanović je i dalje u timu, ali je broj domaćih igača znatno veći.

Manuel Štrlek postigao je šest golova za Hrvatsku, po pet su dodali Marino Marić i Marko Mamić, a sjajan je bio Marin Šego sa šest obrana pri čemu je obranio četiri sedmerca iz četiri pokušaja.

U suparničkim redovima najefikasniji je bio Frankis Marzo sa sedam pogodaka.

Hrvatska će u drugom krugu igrati protiv tri najbolje ekipe iz grupe D, a to su Danska, Argentina i Bahrein.

Prva utakmica na rasporedu je u četvrtak, a protivnik Bahrein.