Pobjede Norveške i Francuske, Švajcarska iznenadila Islanđane

Počela druga faza na Svjetskom prvenstvu u Egiptu

7466 pregleda 0 komentar(a)
Rukometaši Švajcarske, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.01.2021. 23:52h

Rukometna reprezentacija Norveške morala je dobro da se pomuči da dođe do prvih bodova u drugoj fazi Svjetskog prvenstva - aktuelni vicešampioni večeras su za gol bili bolji od Portugala (29:28).

Tokom većeg dijela meča selekcije su se smjenjivale u vođstvu, a Norvežani u 37. minutu nakon gola Jondala stižu do maskimalnih plus četiri - 21:17.

Portugalci se nijesu predavali, topili su prednost i serijom 3:0 prišli na gol zaostatka u 49. minutu nakon gola Pedra Portelje (26:25). Više od toga nijesu mogli i bodove je uzela skandinavska selekcija.

Standardno, kod Norvežana najefikasniji je bio Sander Sagosen sa šest golova. Na drugoj strani istakli su se Portelja i Migel Martins sa po pet pogodaka.

Obje ekipe imaju po četiri boda, ali se Portugal zbog bolje gol razlike trenutno nalazi na drugom mjestu.

U drugom meču ove grupe rukometaši Francuske pobijedili su Alžir 29:26.

Francuzi su se dobro pomučili da dođu do novog trijumfa, jer je Alžir tokom prvog poluvremena u tri navrata imao četiri gola prednosti. Ipak do kraja prvog dijela "trikolori" su se stabilizovali preokrenuli i na odmor otišli sa dva gola prednosti - 16:14.

Alžirci se u nastavku nijesu predavali, ponovo su preokrenuli, vodili jedan razlike, ali je iskustvo Francuza došlo do izražaja do kraja meča.

Kod "galskih pjetlova" po četiri gola imali su Ludovik Fabregas, Mem Dika i Kentin Mae. U afričkoj selekciji najbolji je bio Berkus sa sedam golova.

Francuska ima šest bodova i na vrhu je Grupe 3, dok je Alžir bez bodova.

A lider Grupe 4 je selekcija Švedske, koja je remizirala sa Bjelorusijom - 26:26.

Bjelorusija je bolje odigrala prvo poluvrijeme, Šveđani su bili kvalitetniji rival u drugom, pa je remi i realan ishod. Sedam golova postigao je Hampus Vane za Šveđane, a za Bjeloruse sedam Mikita Vailupau.

Na drugom mjestu u ovoj grupi je Egipat, koji je bio ubjedljiv protiv Rusije - 28:23.

Domaćin je vodio od starta, a pitanje pobjednika riješio poslije 30 minuta kada je bilo 15:8. U pobjedničkom timu sedam golova Mohameda Mamdua.

Kod "zbornaje" je najefikasniji bio Sergej Mark Kosorotov sa osam.

Slovenija je savladala Sjevernu Makedoniju (31:21), dok je Švajcarska bila bolja od Islanda (20:18).

Na startu meča Slovenije i Sjeverne Makedonije igrali se gol za gol do rezultata 9:9. Tada Slovenci prave seriju 4:0 i na poluvrijeme odlaze sa prednošću - 13:9.

U nastavku je selekcija Ljubomira Vranješa održavala prednost, pa je razlika rasla do maksimalnih deset razlike.

U pobjedničkom timu Drgan Gajić je bio najbolji sa sedam pogodaka. Kod Sjeverne Makedonije Kiril Lazarov je postigao pet golova.

Slovenija ima četiri boda, Makedonija je bez bodova u drugoj fazi.

A Švajcarska je poslije velike borbe uzela bodove i iznenadila Islanđane - 20:18.

Švajcarce je predvodio Šmit, koji je sedam puta zatresao mrežu. U timu Islanda istakao se Gudmundson sa četiri.

Obje reprezentacije imaju po dva boda u Grupi 3.