Budućnost poražena u Rumuniji

12517 pregleda 35 reakcija 10 komentar(a)

U prva tri meča u trenerskoj karijeri, Bojana Popović je upisala sva tri moguća skora - nakon što je na klupi Budućnosti pobijedila Borusiju Dortmund i remizirala sa Brestom, legenda svjetskog rukometa je danas prvi put osjetila gorčinu poraza.

U zaostalom meču 7. kola Lige šampiona, Podgoričanke su izgubile na gostovanju Ramniku Vlčei 25:23.

Domaće su zaslužile trijumf, jer su vodile od početka do kraja, a "plave" su samo smogle snage da jednom izjednače, i to na 1:1.

Vlčea je nekoliko puta imala plus četiri, a Budućnost je zaprijetila sredinom 2. poluvremena, kada je prišla na 17:16, 18:17 i 19:18.

Ali, pet minuta nije dala gol, što je rumunski tim iskoristio da se vrati na četiri razlike (22:18) i riješi pitanje pobjednika.

U redovima Budućnosti, koja je posljednjih 14 minuta igrala bez Katarine Džaferović (tri isključenja), najefikasnije su bile Alison Pino i Jovanka Radičević sa šest, te Majda Mehmedović sa pet golova.

Najtrofejniji crnogorski klub već u subotu dočekuje Odenze.

RAMNIKU VLČEA - BUDUĆNOST 25:23 (14:10)

Ramniku Vlčea - Sala „Trajan”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: I. Kovaljčuk i A. Kovaljčuk (Moldavija). Sedmerci: Ramniku Vlčea 4 (3), Budućnost 3 (3). Isključenja: Ramniku Vlčea 4, Budućnost 8 minuta. Crveni karton: Džaferović (Budućnost) u 46. minutu (3X2).

Ramniku Vlčea: Hosu, Ćuka (jedna odbrana), BATINOVIĆ (pet odbrana), Ordal 3, Trifunović, Elgaui 2, Daskalete, Minevskaja 6 (3), Nikolić, Lopes 2, Bukur, Florika 2, LIŠČEVIĆ 5, Stamin, Lupei, GONSALES 5.

Budućnost: Atingre (dvije odbrane), Arenhart (četiri odbrane), RADIČEVIĆ 6 (3), Gugač, Popović, DŽAFEROVIĆ 1, A. Marsenić, G. Marsenić, Pavićević, PINO 6, RAMUSOVIĆ 2, MEHMEDOVIĆ 5, Kadović, GRBIĆ 1, Vukčević 2.