Hrvatska šokantno ostala bez Tokija

7317 pregleda 9 komentar(a)
Sa utakmice Portugal - Francuska, Foto: AP

Prvi put od 2000. godine rukometaši Hrvatske neće učestvovati na Olimpijskim igrama.

Rukometaši Portugala plasirali su se u Tokio pobijedivši u posljednjoj utakmici kvalifikacionog turnira u Montpellieru Francusku sa 29:28, a pobjednički pogodak postigao je Silva dvije sekunde prije kraja.

Francuzi su još četiri minute prije kraja vodili sa 28:25, ali su Portugalci završnom serijom 4:0 izborili mjesto na olimpijskom turniru u Tokiju.

Hrvatska je prethodno savladala Tunis 30:27, ali joj je za plasman bila potrebno da Portugalci ne pobijede.

U Tokio, pored Francuske i Portugala, idu Norveška i Brazil, te Švedska i Njemačka.

Nastup su ranije osigurali Japan kao domaćin, Danska kao svjetski prvak iz 2019, Španija kao aktuelni evropski prvak, Egipćani kao prvaci Afrike, panamerički prvaci Argentinci, te Bahrein kao pobjednik azijskih kvalifikacija.