Ažurirano: 21.03.2021. 18:03h
Završeno
17:33h

Veliki, ogroman uspjeh - ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju!

"Lavice" su danas poražene od Rumunije 28:25 i izborile odlazak na najveću svjetsku sportsku smotru.

Rumunija je vodila tokom većeg dijela prvog poluvremena, imala i dva gola prednosti, ali je pogotkom danas fenomenalne Đine Jauković Crna Gora tri i po minuta prije kraja prvog poluvremena prvi put povela - 14:13. Ipak nakon 30 minuta je bilo neriješeno - 15:15.

Drugo poluvrijeme je teklo istim ritmom kao i prvo - Rumunija je vodila, pokušavala, ali je potom na 11 minuta do kraja sa dva vezana gola Đine Jauković Crna Gora prvi put stekla dva gola prednosti - 23:21.

Već tada je sve bilo jasno - "lavice" su potom povele 24:22, pa se opustile, Rumunija preokrenula i slavila - 28:25.

Najefikasnija u timu Crne Gore bila je Đina Jauković sa devet pogodaka, na drugoj strani12 golova Kristine Neagu.

Crna Gora je jedina selekcija sa prostora bivše Jugoslavije, koja će igrati u Japanu, računajući i muški i ženski rukomet.

Osim Crne Gore, sa turnira u Podgorici na Olimpijske igre ide i Norveška.

Izmjena: 18:03h
17:32h

25:28 - pogodila je Neagu.

17:31h

25:27 - pogađa Bukeski.

17:30h

25:26 - vodi Rumunija, još jedan gol Kristine Neagu.

17:29h

25:25 - Neagu.

17:28h

25:24 - pogađa Majda Mehmedović.

17:27h

24:24 - još jedan gol Neagu. Deveti na meču.

17:26h

24:23 - smanjila je Neagu osmim pogotkom.

17:24h

24:22 - pogađa Bobana Klikovac.

17:22h

23:22 - smanjila je Rumunija, pogodila je Serafičeanu.

17:20h

Na golu briljira Ljubica Nenezić. "Lavice" imaju plus dva.

17:19h

23:21 - Đina Jauković!!!

17:18h

22:21 - vođstvo Crne Gore. Sjajna Đina Jauković. Pogađa sa svih strana. Osmi pogodak.