Budućnost se oprostila s ponosom

Dvomeč četvrtfinala je riješen prije sedam dana u "Bemax areni", gdje su Mađarice slavile 30:19, pa je bilo jasno da tim Bojane Popović može samo da se bori za dostojanstven kraj neobične, turbulentne sezone. Na kraju je bilo 24:21

16132 pregleda 155 reakcija 30 komentar(a)

Na oproštaju od Lige šampiona, rukometašice Budućnosti su igrale odlično, pružile više nego dostojan otpor Đeru, ali je trostruki uzastopni prvak Evrope slavio 24:21 i vezao 55. meč bez poraza u elitnom takmičenju.

U timu nije bilo Itane Grbić, pa je na poziciju beka morala da se prebaci Majda Mehmedović, koja je prvi meč preskočila zbog upale tetive.

I pokazala je kakva je klasa - 30-godišnja Baranka je bila nerješiva enigma za igračice Đera, probijala je, pogađala, asistirala i bila najzaslužnija što su "plave" uglavnom vodile do sredine 2. poluvremena.

Posljednji put u 40. minutu, kada je Jovanka Radičević iskoristila sedmerac za 15:14, da bi na 18:18 tim Gabora Danjija pojačao ritam i došao do plus četiri (22:18) u 52. minutu.

ĐER - BUDUĆNOST 24:21 (10:11)

Đer - „Audi arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Vraneš i Veninger (Austrija). Sedmerci: Đer 6 (4), Budućnost 6 (5). Isključenja: Đer 4, Budućnost 10 minuta.

Đer: Gloze, LEJNO (četiri odbrane), Solberg (osam odbrana), Ogonovski, BRATSET-DALE 3, Hansen, Gorbic 3 (3), Čeko, OFTEDAL, Amorim-Taleska 4, KRISTIJANSEN 4 (1), Lukač 1, FODOR 4, NZE-MINKO 1, FALUVEGI 4.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane), ARENHART (sedam odbrana), RADIČEVIĆ 7 (4), DŽAFEROVIĆ 1, A. Marsenić, Brnović 1, PAVIĆEVIĆ 2, PINO 3, Maslova 2, RAMUSOVIĆ, MEHMEDOVIĆ 5 (1), Kadović, Vukčević.