Crna Gora savladala Tunis, s Brazilom meč odluke

Milena Raičević je bila najefikasnija sa devet golova, a sedam je dala Katarina Bulatović
Rukometašice Crne Gore, Foto: Ihf.info
Ažurirano: 06.12.2017. 18:30h

Reakcija na šokantan poraz od Japana je bila dobra, rukometašice Crne Gore su savladaleTunis sa 29:23 i upisale drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

Nije bilo lako kako bi se moglo zaključiti po konačnom rezultatu, jer je vicešampion Afrike stvorio neočekivano mnogo problema "lavicama".

Tunis je u drugom poluvremenu nekoliko puta izjednačio, a posljednji put je bio u igri u 48. minutu, kada je Muna Šeba uz dosta sreće savladala Ljubiccu Nenezić iz sedmerca i smanjila na 21:20.

Tada je Crna Gora odgovorila serijom 4:0 i riješila meč, a najveću razliku je stekla 15 sekundi prije kraja, prvim golom Đurđine Malović na šampionatu za 29:22. U finišu je i odbrana bila konačno prava, pokrivene su rupe koje su bile previše evidentne protiv Japana i većim dijelom meča sa Tunisom.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa devet golova, a sedam je dala Katarina Bulatović. Kod protivnica je najbolja bila bivša golmanka Budućnosti Ešraf Abdala sa 16 odbrana i jednim sedmercem.

Crna Gora u petak u 17.45 igra meč odluke sa Brazilom. Pobjeda je vodi u osminu finala, a moguće je da će joj i remi biti dovoljan.

15:14 Huildi 33.

Poluvrijeme u Oldenburgu, Crna Gora vodi 15:13. Tim Pera Johansona je imao dosta oscilacija, ali je očito da je bolji i sve sem pobjede bi bila senzacija.

9:6 Ujkić 17.

Abdala čini čuda, sada je odbranila čak peti zicer, drugi vezani Bobani Klikovac. Ima osam odbrana.

8:6 Kuki 14.

8:5 Pavićević 14.

7:5 Kuki 13

Bivša golmanka Budućnosti Ešraf Abdala brani sedmerac Jovanki Radičević, koji je, uz isključenje, iznudila Tatjana Brnović.

1:1 Jauković 4.

Crna Gora i u drugom uzastopnom napadu pogađa stativu - nakon Milene Raičević, to je uradila i Jovanka Radičević.

0:1 Huildi 2.

Per Johanson je od početka ukazao šansi Almi Hasanić, Tatjani Brnović, Jovanki Radičević, Ivoni Pavićević, Mileni Raičević, Katarini Bulatović i Đurđini Jauković, koju u odbrani mijenja Andrea Klikovac.

Poslije dva poraza, neočekivanog od Rusije i šokantnog od Japana, rukometašice Crne Gore moraju da se čupaju i u posljednja dva kola grupne faze traže vizu za osminu finala 23. Svjetskog prvenstva.

Prva od dvije prepreke je lakša, jer je rival Tunis, selekcija koja nema ni bod u grupi C. Ako dobiju taj meč, "lavicama" bi vjerovatno bio dovoljan i bod u posljednjem kolu protiv Brazila.

U timu je opet Andrea Klikovac, a još nema Eme Ramusović, koja se nije potpuno oporavila od lakše povrede.