Šokantno: Crna Gora poražena od Japana

"Lavice" su u prvom kolu savladale Dansku 31:24, a zatim izgubile od Rusije 28:24
163 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora Danska, Foto: Ekstrabladet.dk
Ažurirano: 05.12.2017. 12:44h

Kakva senzacija, kakav šok za crnogorske rukometašice. Nakon sjajnog izdanja protiv Danske i dobre borbe sa Rusijom, "lavice" su poražene od Japana 29:28!

Crna Gora je na poluvremenu, iako se konstatno mučila, imala tri gola prednosti, pa je izgledalo da će, ipak, uspjeti da savlada autsajdera, koji igra atipičan rukomet i koji može da bude nezgodan, ako se od starta ne uhvati pravi ritam.

U drugom dijelu meča, japanske igračice su potpuno dominirale, postigle čak 17 golova, odbranom zaustavile prilično spor i bezidejan napad Crne Gore, koja je tokom drugih 30 minuta skoro stalno igrala sa sedam igračica u polju.

Izabranice Pera Johansona imale su posljednji napad za izjednačenje, a završen je na kontroverzan način, jer je japanska igračica vratila loptu golmanki u kazneni prostor - čini se, namjerno. Sudije su, međutim, procijenile drugačije, a švedski trener na klupi Crne Gore zbog prigovora isključen.

Crna Gora sjutra od 17 i 45 igra sa Tunisom.

Tok meča

Crna Gora je izgubila od Japana 29:28, kakav šok u Oldenburgu.

Tajm-aut Johanson, posljednji napad za Crnu Goru. Najviše bod je u igri.

28:29 - Jokušima

28:28 - Brnović

27:28 - Sunami

27:27 - Raičević

26:27 - Sunami

26:26 - Grbić

Teška situacija za Crnu Goru, koja u napadu stalno sada igra sa sedam igračica.

21:21 - Brnović

20:21 - Hara (sedmerac). Prvo vođstvo Japana.

20:20 - Ikehara

20:19 - Ikehara

Dvije igračice manje. Isključena i Bulatović.

Dva minuta kazne za Radičević, napad sa igračicom manje.

16:14 - Matsumura

16:13 - Bulatović iz odbitka. Prethodno je pogodila stativu iz sedmerca.

15:13 - Jokošima

Crna Gora ima dosta problema sa Japanom, ali na odmor ide sa prednošću od tri razlike.

Imale su "lavice" tri puta četiri gola prednosti, ali uporne Japanke nisu gubile ritam, ni želju da se nadmeću.

Sjajna je na golu rivala bila Kamatani, koja je imala osam odbrana.

15:12 - Radičević

14:12 - Klikovac

Tajm-aut Crna Gora. "Polako", na našem jeziku se obratio Johanson.

9:6 - Grbić

8:6 - Matsamura, nakon što je Hasnić zaustavila sedmerac Hari.

8:5 - Bulatović

7:5 - Sasaki. I Japanke napadaju sa sedam igračica.

Tajm-aut Japan.

7:4 - Bulatović

6:4 - Radičević

5:4 - Klikovac, ponovo sa sedam igračica u polju, a bez golmana.

Dva napada sa igračem više nije iskoristila Crna Gora.

4:4 - Raičević. Crna Gora je igrala bez golmana.

1:0 - Raičević (sedmerac)

Crna Gora i Japan od 12 sati igraju meč trećeg kola u grupi C na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

"Lavice" imaju polovičan skor - u prvom kolu su savladale Dansku 31:24, a zatim izgubile od Rusije 28:24.

Japan je na startu iznenadio Brazil, remijem 28:28, a potom doživio težak poraz od Danske 32:18.

U grupi C, od 17 i 45 igraju Rusija - Brazil, a od 20 i 30 se sastaju Danska i Tunis.