Crna Gora izgubila od Rusije

Prelomni detalj je bio na 23:24, kada je Jovanka Radičević izvela penal i pokušala da lobuje Viktoriju Kalinjinu, ali je pogodila prečku
Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 03.12.2017. 18:29h

Crna Gora je dugo jurila Rusiju, stigla je, ali je na kraju koncentracija popustila i olimpijski šampion je upisao drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj (28:24).

"Lavice" su u drugom poluvremenu imale dva puta četiri gola minusa, ali su sedmim pogotkom Katarine Bulatović izjednačile na 21:21 u 49. minutu.

Bilo je i 22:22 i 23:23, a prelomni detalj je bio na 23:24, kada je Jovanka Radičević izvela penal i pokušala da lobuje Viktoriju Kalinjinu, ali je pogodila prečku.

Ruskinje su povele 25:23, a onda je Bulatovićeva pogodila stativu. Do kraja je najiskusnija crnogorska reprezentativka izgubila još dvije lopte, pa su djevojke koje su mogle da budu junakinje postale tragičarke...

23:26 Markova 58, kontra nakon izgubljene lopte Katarine Bulatović

Katarina Bulatović pogađa stativu tri minuta i 20 sekundi prije kraja, poraz je sve bliži...

13:15 Jauković 32, igračica više

Crna Gora na poluvremenu gubi 15:12 od olimpijskog šampiona. Ruskinje su razliku stekle zahvaljujući bržoj igri i nešto boljoj odbrani, ali se čini da "lavice" imaju šansi da nadoknade minus.

5:6 Kočetova 11, sedmerac

Drugo isključenje za Itanu Grbić, to je veliki problem za Crnu Goru.

0:1 Punko 1.

Dvadeset sati nakon ubjedljive pobjede i gotovo savršene igre protiv Danske, rukometašice Crne Gore čeka novi veliki izazov - obračun sa Rusijom.

Olimpijski šampion je imao mnogo lakši posao u 1. kolu, jer je savladao Tunis sa 20 razlike (36:16).

Moguće je da će današnji obračun odlučiti pobjednika grupe C, jer je Brazil u prva dva kola bio veoma skroman - sa Japanom je remizirao (28:28), a jedva je savladao Tunis (23:22).