Đina Jauković nije mogla do trona, Vajpers prvak Evrope

Vajpers je u finalu LIge šampiona bio bolji od Bresta sa 34:28 (18:14).

6319 pregleda 1 komentar(a)
Đina Jauković na meču sa Brestom, Foto: brest-bretagnehandball.fr

Rukometašice Vajpersa su nove vladarke Evrope. Vajpers je u finalu LIge šampiona bio bolji od Bresta sa 34:28 (18:14).

Brest je penalima juče eliminisao 40 mjeseci neporaženi Đer i ostao bez "goriva" u velikom finalu. Od starta je Vajpers igrao bolje, ali tračak nade francuskoj ekipi dala je crnogorska reprezentativka Đurđina Jauković.

On je početkom 11. minuta iznudila penal prvo isključenje na meču kod rezultata 9:4, da bi u naredna četiri minuta dva puta pogodila i u 15. minutu je rezultat bio izjednačen - 9:9.

Ipak, gošće su igrale puno bolje, imale na golu raspoloženu Katrin Lunde koja je imala 12 odbrana a u napadu razgoropađenu Rejstad koja je postigla čak 12 golova iz 16 šuteva.

Kod Bresta najbolja je bila Ana Gros sa osam golova, dok je Jauković postigla tri ali iz 10 šuteva.

U meču za treće mjesto igračice Đera su deklasirale CSKA sa 32:21.