Brazil golom iz sedmerca nakon isteka vremena savladao „lavice”

Marina Rajčić branila sjajno i zaustavila čak 19 šuteva na svom prvom nastupu nakon više od godinu i po

7533 pregleda 5 komentar(a)

Rukometašice Crne Gore su poražene i u drugom kontrolnom meču u Šiofoku u sklopu priprema za Olimpijske igre u Tokiju - nakon Mađarske (28:22), izabranice selektorke Bojane Popović minimalnim rezultatom (22:21) izgubile su od Brazila, koji je do pobjede došao golom iz sedmerca, po isteku 60. minuta.

Brazil je devet minuta prije kraja imao tri gola prednosti (20:17), ali su Andrea Klikovac, Jovanka Radičević i Itana Grbić izjednačile na 20:20.

Brazilke su opet povele, Majda Mehmedović donijela novo izjednačenje minut i po prije kraja, ali je Adrijana de Kastro donijela trijumf timu Horhea Duenjasa.

Grbićeva i Mehmedovićeva postigle su po četiri gola, Radičevićeva i Tatjana Brnović su po tri puta zatresle protivničku mrežu. Po dva pogotka upisale su Đurđina Jauković, Dijana Mugoša i Klikovac, a u strijelce se upisala i Ema Ramusović.

Sjajno izdanje pružila je Marina Rajčić koja je upisala 19 odbrana.

Reprezentacija pripreme nastavlja u Podgorici, a put za Tokio planiran je za 15. jul.

Prvi meč na Olimpijskim igrama na programu je 25. jula kada će protivnik biti Angola.