Juniorke Crne Gore drugi put dozvolile veliku seriju protivnicama i ostale bez četvrtfinala

Tim Tatjane Jeraminok vodio 16:11 protiv Hrvatske, ali je izgubio 23:21

6338 pregleda 1 komentar(a)

Iako su vodile pet razlike u 2. poluvremenu, a bio im je dovoljan i bod, rukometašice Crne Gore neće igrati u četvrtfinalu Evropskog juniorskog prvenstva.

Tim Tatjane Jeraminok je drugi put na šampionatu u Sloveniji nestao sa terena i dozvolio Hrvatskoj da velikom serijom 12:2 trasira put do pobjede (23:21) i mjesta među osam najboljih selekcija na Starom kontinentu.

Sve u igri "crvenih" bilo je dobro do 33. minuta, kada je Nađa Kadović pogodila za 16:11.

I onda, baš kao protiv Francuske kojoj su dozvolile 11 vezanih golova, crnogorske nade su potpuno stale i dozvolile Hrvatskoj da serijom 8:0 ode na 19:16, a uskoro i na 23:18.

Sve je tada bilo jasno, pa će Jeraminok i njene izabranice morati da se zadovolje borbom za plasman od 9. do 16. mjesta.

Juniorska rukometna reprezentacija

Katarina Džaferović je bila najefikasnija sa sedam golova (iz igre 7-3, sedmerci 6-4, četiri asistencije), po pet su dale Kadovićeva i Anastasija Marsenić, dva Anastasija Krivokapić, a po kapitenka Mina Novović i Suzana Zećević.

Jovana Kadović je odbranila devet, a Milena Vujisić dva šuta.

U pobjedničkom timu najbolje su bile Margarita Škarić i Bruna Zrnić sa po pet pogodaka.