Poraz i od Hrvatske, ništa od polufinala

Mlade rukometašice Ivana Terzića izgubile treći uzastopni meč, ovog puta od Hrvatske (23:20), pa će se boriti za plasman od 5. do 8. mjesta

8295 pregleda 10 komentar(a)
Jelena Vukčević na utakmici sa Hrvatskom, Foto: Filip Filipović/RSCG

Trećim uzastopnim porazom, ovog puta od Hrvatske (23:20), rukometašice Crne Gore ostale su bez šanse da igraju polufinale Evropskog kadetskog prvenstva u Podgorici.

Tim Ivana Terzića je od sredine 1. poluvremena jurio rivala i dostigao ga serijom 4:0 za 20:20 na dva i po minuta do kraja.

Nažalost, Hrvatice su u finišu bile bolje i došle do pobjede koja im ne mijenja mnogo, jer ne mogu do polufinala.

Mlade "lavice" su imale šansu, jer im je bio dovoljan i bod u slučaju da Danska ne savlada Rusiju, ali je propuštena...

Nakon posljednjih mečeva u glavnoj fazi, znaće se ko će Crnoj Gori biti sljedeći rival - Njemačka, Norveška ili Rumunija.

Protiv Hrvatske je najbolja bila Andrea Škerović sa 15 odbrana, a najefikasnija Jelena Vukčević sa sedam golova, posljednjim za 20:20.

Po tri puta su precizne bile Nikoleta Radmanović i Ivana Vujadinović, po dva gola su dale Mia Ražnatović i Kristina Arsenijević, a po jedan Lana Pavićević, Tijana Lutovac i Maša Mitrović.

U pobjedničkom timu najbolje je bilo lijevo krilo, Katja Vuković, sa devet pogodaka.