SPISAK ŽENSKE RUKOMETNE REPREZENTACIJE ZA MEČEVE SA SJEVERNOM MAKEDONIJOM

Povratak Đurđine Malović, na spisku i Tanja Ašanin

Na spisku je poslije duže vremena Đurđina Malović, koja igra odlično za francuski Tulon. Među odabranima je još jedan desni bek, Tanja Ašanin, koja je nakon sjajnih izdanja i duple krune sa Jagodinom prešla u trećeplasirani tim mađarskog šampionata, Mošonmađarovar

12600 pregleda 65 reakcija 18 komentar(a)
Foto: Reuters
Foto: Reuters

Selektorka ženske seniorske reprezentacije Bojana Popović objavila je spisak igračica na koje računa za EHF sedmicu, tokom koje će „lavice” 7. i 10. oktobra odigrati mečeve protiv Sjeverne Makedonije u okviru EHF Euro kupa.

Biće to prva akcija našeg državnog tima nakon nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju, koje je Crna Gora završila osvajanjem 6. mjesta.

U EHF Euro kupu, pored Crne Gore i Sjeverne Makedonije, nastupiće još Slovenija i Norveška.

EHF Euro kup je takmičenje u kojem nastupaju tri domaćina Evropskog prvenstva, koje se održava u novembru naredne godine, i Norveška kao aktuelni šampion Starog kontinenta.

Okupljanje nacionalnog tima je zakazano za 4. oktobar.

Prvi duel protiv Sjeverne Makedonije igra se 7. oktobra u Skoplju, dok je revanš na programu tri dana kasnije pred našim navijačima.

Na spisku je poslije duže vremena Đurđina Malović, koja igra odlično za francuski Tulon.

Đurđina Malović
Đurđina Malovićfoto: Stefan Ivanović/RSCG

Među odabranima je još jedan desni bek, Tanja Ašanin, koja je nakon sjajnih izdanja i duple krune sa Jagodinom prešla u trećeplasirani tim mađarskog šampionata, Mošonmađarovar.

Popovićeva ne može da računa na Đurđinu Jauković i Katarinu Džaferović, za koje je sezona završena zbog kidanja prednjeg ukrštenog ligamenta, dok se Andrea Klikovac oprostila od reprezentacije nakon OI u Tokiju.

Spisak - golmanke

Marina Rajčić (Kastamonu, Turska)

Marta Batinović (Glorija Buzau, Rumunija)

Anastasija Babović (Budućnost)

Ljubica Nenezić (Glorija Buzau)

Pivotkinje

Tatjana Brnović (Budućnost)

Ema Ramusović (ĆS Bukurešt, Rumunija)

Nikolina Vukčević (Budućnost)

Krila

Jovanka Radičević (Kastamonu)

Majda Mehmedović (Kastamonu)

Dijana Mugoša (Podravka, Hrvatska)

Ivona Pavićević (Budućnost)

Dijana Ujkić (Burg de Piž, Francuska)

Nina Bulatović (Budućnost)

Bekovi

Matea Pletikosić (Budućnost)

Itana Grbić (Ferencvaroš, Mađarska)

Milena Raičević (Kastamonu)

Jelena Despotović (Đer, Mađarska)

Tanja Ašanin (Mošonmađarovar, Mađarska)

Nataša Ćorović (Budućnost)

Đurđina Malović (Tulon, Francuska)

Preporučujemo za Vas