Pobjeda "lavica", Itana Grbić zablistala u "svom" Skoplju

Srednji bek dao 10 golova u pobjedi Crne Gore nad Sjevernom Makedonijom u EHF Euro kupu

11837 pregleda 9 komentar(a)

Djevojka koja je do prošle sezone igrala na poziciji lijevog krila je, u odsustvu velikog broja bekova, preuzela odgovornost i kao organizatorka igre donijela Crnoj Gori pobjedu na debiju u EHF Euro kupu - Itana Grbić je u Skoplju, gradu u kojem je živjela dok je nosila dres Vardara, dala 10 golova i bila najzaslužnija za pobjedu "lavica" nad Sjevernom Makedonijom 29:21 (13:9).

Bojana Popović je imala samo četiri beka u rotaciji, a nijednog klasičnog šutera. I pored toga, njen tim je sve vrijeme vodio i nijednom nije dozvolio rivalu da zaprijeti.

Odlična je bila i Dijana Mugoša sa pet pogodaka, po četiri su dale Matea Pletikosić i Ivona Pavićević, a po dva debitantkinja Tanja Ašanin, Nikolina Vukčević i Dijana Ujkić.

Crna Gora je prvi gol primila tek nakon 10 minuta, kada je Sara Ristovska pogodila za 3:1.

Domaće su izjednačile na 5:5, ali je nakon četiri vezana pogotka bilo 11:7 za "lavice" u 26. minutu.

Makedonske su u nastavku nekoliko puta prišle na minimalan zaostatak, da bi serijom 5:0 za 23:17 sve dileme bile otklonjene.

U premijernom meču EHF Euro kupa, Norveška je slavila protiv Slovenije 29:17 (14:9).

SJEVERNA MAKEDONIJA - CRNA GORA 21:29 (9:13)

Skoplje - Dvorana "Boris Trajkovski". Gledalaca: 1.000 Sudije: Ćema, Jahja (Kosovo). Sedmerci: Sjeverna Makedonija 8 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Sjeverna Makedonija 6, Crna Gora 10 minuta.

Sjeverna Makedonija: Jovanovska (jedna odbrana), Micevska (devet odbrana), Janeska 4, Djatevska, Dukoska, Gjorgjijevska, Jankulovska 1, Minovska 2, Kiprijanovska, Ristovska 6 (3), Rizoska, Stojkovska 2, Dabevska 1, Gičevska 5 (1), Koceva, Mladenovska.

Crna Gora: Rajčić (osam odbrana), Nenezić (jedna odbrana i dva sedmerca), Babović, Pletikosić 4 (3), Mugoša 5, Bulatović, Ujkić 2, Ašanin 2, Ćorović, Brnović, Pavićević 4, Ramusović, Grbić 10 (1), Vukčević 2.