Poraz hrabre Budućnosti u Brestu u sjenci horor povrede Maslove

Podgoričanke su bile u igri do sredine 2. poluvremena, iamle i 18:18, ali je u finišu fenomenalna bila Sandra Toft, koja je spriječila "plave" da pomisle o remiju ili pobjedi...

15153 pregleda 10 komentar(a)
Matea Pletikosić na večerašnjem meču, Foto: EHF

Iz meča u meč, rukometašice Budućnost Bemaxa podižu nivo igre, ali prvog boda još nema - u 7. kolu Lige šampiona, izabranice Bojane Popović su poražene na gostovanju Brestu 25:21.

Poraz će ostati u sjenci horor povrede Valerije Maslove, koja je u 11. minutu, nakon gola, pala i teško povrijedila lakat desne ruke.

Podgoričanke su bile u igri do sredine 2. poluvremena, imale i 17:17, ali je u finišu fenomenalna bila Sandra Toft, koja je spriječila "plave" da pomisle o remiju ili pobjedi...

Domaće su bolje krenule i u 11. minutu stigle do plus tri. Tada je Maslova dala svoj treći gol za 6:4, najavila svoj najbolji meč ove sezone, ali je pad bio užasan.

Mlada Ruskinja je tresla i jaukala od bola, bilo je očigledno da joj je lakat ispao, a kamere su je dugo nakon te povrede "hvatale" na klupi kako plače.

Budućnost, ipak, nije dozvolila da joj ta scena poremeti fokus, već je na početku 18. minuta stigla i do prvog vođstva (8:7) trećim pogotkom Nine Bulatović.

Vodila je i u završnici 1. poluvremena (12:11), da bi na velikom odmoru bilo 12:12.

Podgoričanke su u nastavku pet puta zaredom stizale do izjednačenja, da bi Brest otišao na 19:17, da bi ubrzo Toft "spustila roletnu" i omogućila svom timu da povede 23:18 u 49. minutu.

Budućnost je nekako smogla snage da priđe na 23:21 na nepunih sedam minuta do kraja, ali više nijednom nije zatresla mrežu.

BREST - BUDUĆNOST BEMAX 25:21 (12:12)

Brest - „Brest arena“. Gledalaca: 3.500. Sudije: Hatipoglu, Simsek (Turska). Sedmerci: Brest 9 (8), Budućnost Bemax 4 (3). Isključenja: Brest 10, Budućnost Bemax 8 minuta.

Brest: Kiniju, Darlo, Toft (15 odbrana i sedmerac), Moni 1 (1), Tublan 10 (7), Fauske 4, Kromoska 2, Lasurs 1, Lagatu, Nijakate 2, Pop-Lazić, Fopa 2, Leset 1, Koatanea 2, Jariž, Gavrić.

Budućnost Bemax: Babović 1 (10 odbrana i sedmerac), J. Kadović, Ćorović, Mitrović, Pletikosić 4 (1), Zrnić, Popović, Marsenić, Brnović 2, Bulatović 3, Maslova 3, N. Kadović, Pavićević 2, Kepić 5 (2), Vukčević 1.