Poraz "lavica" u Trolhetanu, Šveđanke na +14

Izabranice Bojane Popović izgubile prvi od dva pripremna duela sa Šveđankama pred Evropsko prvenstvo - 38:24. Novi duel u nedjelju

12076 pregleda 6 komentar(a)

Ženska rukometna reprezentacoja Crne Gore poražena je večeras u Trolhetanu od Švedske 38:24 (19:12), u prvom od dva kontrolna meča za Evropsko prvenstvo u Španiji.

Domaćin je vodio od početka meča, a posljednje izjednačenje viđeno je u 13. minutu, kada je Tatjana Brnović pogodila za 7:7.

Finiš prvog poluvremena pripao je Švedskoj koja je na velikom odmoru stekla sedam golova prednosti.

Prvi put do dvocifrene razlike došla je u 37. minutu kada je bilo 24:14.

Do kraja meča jedina dilema bila je konačna razlika.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Jovanka Radičević i Tatjana Brnović sa po pet golova, dok su Ema Ramusović i Matea Pletikosić postigle po četiri gola. Novi duel istih rivala zakazan je za nedjelju u Skevdeu.