"Lavice" bez šansi za četvrtfinale: Crna Gora od potpune kontrole do poraza u duelu sa Srbijom

Izabranice Bojane Popović izgubile 27:25, iako su vodile 18:14 na poluvremenu

67066 pregleda 103 komentar(a)
Ažurirano: 09.12.2021. 20:02h
Završeno
19:25h

Poraz Crne Gore, koji je označio i kraj snovima o četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Srbija je bila bolja 27:25, iako su "lavice" na poluvremenu imale četiri gola prednosti (18:14), u drugom u nekoliko navrata i plus tri.

Naša selekcija je u nastavku dala samo sedam golova...

Drugi meč u glavnoj rundi Crna Gora igra u subotu od 15.30 kada je rival Rusija.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija u našoj ekipi sa osam pogodaka, Ivona Pavićević je postigla pet, a po četiri Sanja Premović i Itana Grbić.

Tamara Radojević se upisala osam puta u srpskom timu, jedan gol manje je postigla Jovana Stoiljković...

CRNA GORA - SRBIJA 25:27 (18:14)

Granoljers - Palata sportova. Gledalaca: 810. Sudije: Alvares i Bustamante (Španija). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Srbija 3 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Srbija 4 minuta. Crveni karton: Jovanović (Srbija) u 39. minutu.

Crna Gora: RAJČIĆ (10 odbrana), Nenezić, RADIČEVIĆ 8 (4), PLETIKOSIĆ 2, Mugoša, Popović, Ujkić, Ašanin, Malović, Ćorović, PREMOVIĆ 4, BRNOVIĆ 2, Ramusović, PAVIĆEVIĆ 5, GRBIĆ 4, Vukčević.

Srbija: Risović 1 (devet odbrana), GRAOVAC (jedna odbrana), Vukajlović, M. Agbaba, J. Agbaba, JANJUŠEVIĆ 4, Kojić, Radojević 8 (3), Kocić, Jovović, STAMENIĆ 3, Jovanović, LOVRIĆ 2, STOILJKOVIĆ 7, LIŠČEVIĆ 2, PETROVIĆ.

Izmjena: 20:02h
19:24h

Premović je promašila zicer, odbranila je Risović na manje od 50 sekundi prije kraja.

19:22h

Dva minuta do kraja - Srbija vodi 27:25. Sve teža situacija za našu selekciju...

Tajm-aut Bojane Popović.

19:20h

Srbija opet vodi, 27:26 poslije kontranapada. Do kraja još tri minuta.

19:19h

Novi zicer je odbranila Rajčić, ovog puta je zaustavljena Liščević.

19:18h

Premović je prekinula seriju 4:0 Srbije - izjednačila je na 25:25.

19:17h

Preokret - Srbija je povela golom Janjušević, sada je 25:24. Do kraja je ostalo još šest i po minuta.

19:15h

Izjednačenje - Lovrić je donijela 24:24 s igračicom više.

19:15h

Dva minuta kazne za Grbić.

19:12h

Samo je jedan razlike za "lavice" nakon pogotka Janjušević - 24:23. Bojana Popović je tačno 10 minuta prije kraja pozvala tajm-aut.

19:11h

Novi gol za Stoiljković, Srbija ne odustaje - 24:22.

19:09h

Rajčić je novom odbranom odbila nalet Srbije, a Brnović zatresla mrežu za 24:21.

19:06h

Nakon pogotka Janjušević, Premović je donijela 23:20.

19:05h

Uzvratila je Pletikosić i vratila tri gola prednosti - 22:19.

19:04h

Pogodak Stoiljković, Srbija je smanjila na 21:19.

19:03h

"Lavice" vode 21:18, tajm-aut Srbije u 42. minutu.

18:59h

Jovanović je dobila crveni karton poslije oštrog faula nad Grbić, a Radičević je iskoristila sedmerac za 21:18.

18:58h

Sada je 20:18, ponovo pogodak Radojević, i to s igračicom više.

18:57h

Četvrti gol Itane Grbić, ponovo je plus tri - 20:17. Potom je isključena Brnović.