„Lavice” izgubile i od Poljske, 22. mjesto za kraj

"Lavice" nastup u Španiji završile porazom od Poljske 33:28 i ostale na posljednjem mjestu u grupi 1. Na kraju će biti 22. na SP, čak i iza Portorika

26903 pregleda 75 komentar(a)
Ažurirano: 13.12.2021. 19:51h
Završeno
16:54h

Na posljednjoj utakmici 25. Svjetskog prvenstva, rukometašice Crne Gore su doživjele peti poraz, ovog puta od Poljske 33:28 i zauzele tek 22. mjesto u Španiji.

Očajna, bezvoljna odbrana „lavica” uticala je na nesigurnost i u napadu, zbog čega su Poljakinje dominirale od 6:6 i već početkom nastavka stekle rekordnih 10 razlike (20:10).

U finišu su Dijana Ujkić, Tatjana Brnović i Ivona Pavićević sa nekoliko golova izborile podnošljiv poraz.

Brnovićeva je bila najefikasnija sa šest golova, Đurđina Malović je dala pet, Ujkičeva i Pavičevićeva po četiri, a po tri Itana Grbić i Nataša Ćorović, koja je debitovala na velikim takmičenjima.

Upisale su se i Matea Pletikosić, Tanja Ašanin i Sanja Premović.

Ni golmanke nisu bile na nivou - Anastasija Babović je zaustavila tri, Marina Rajčić dva šuta. Doduše, kakva je bila odbrana, nisu ni mogle više...

Izmjena: 17:05h
16:54h

Dva gola na praznu mrežu za 32:27, ali je već 59. minut.

16:50h

Upisuje se i Tanja Ašanin na 31:25.

16:48h

Napad za prilazak na pet razlike nije iskorišten, opet je minus šest - 29:23 nakon gola Dijane Ujkić u 54. minutu.

16:45h

Ivona drži minus šest (28:22).

16:42h

Drugi vezani gol Ivone Pavićević za 26:20.

16:42h

Razlika se sada kreće između sedam i 10 golova. Još 12 minuta do kraja, rezultat je 26:19.

16:38h

Odbrana ne postoji, ali je makar napad bolji, a nakon dva vezana gola Tatjane Brnović je minus sedam (24:17).

16:34h

Tajm-aut Poljske pri rezultatu 22:14 u 43. minutu, nakon pogadaka Itane Grbić i Tatjane Brnović.

16:31h

Nosek i Dalsam vraćaju 10 razlike - 22:12 u 41. minutu,

16:29h

Đurđina Malović prekida seriju bez gola sa dva vezana pogotka smanjuje na 20:12 u 39. minutu.

16:27h

Pokušaj napada sedam na šest je neuspješan, ali Poljska je promašila prazan gol.

16:26h

Muke se nastavljaju, Poljska iz kontre povećava na velikih 20:10. Bojana Popović je uzela tajm-aut i kritikovala igračice.

16:23h

Poljska pogađa i na startu nastavka za rekordnih plus osam - 17:9. Itana Grbić smanjuje, ali Rozjak svojim šestim pogotkom vraća osam razlike (18:10). Odbrana je šuplja, to koristi Nosek za ogromnih 19:10.

16:04h

Crna Gora gubi od Poljske 16:9 na poluvremenu.

Od 6:6, Poljakinje su se odvojile serijom 6:0, deset minuta su "lavice" bile bez gola, a odbrana je u drugom dijelu potpuno popustila.

Tri gola postigla je Nataša Ćorović, dva Đurđina Malović.

16:03h

Napad nije dobar, odbrana takođe - 16:9 vodi Poljska.

16:00h

Nataša Ćorović je prekinula negativan niz, gol poslije 10 minuta, ali uzvratila je Rosijak - 14:7.