Danska i Španija u polufinalu: Sandra Toft nerješiva enigma za Brazilke, „furija” furiozna nakon očajnog starta

Jedna od najboljih golmanki svijeta je opila "karioke" i sa 17 odbrana bila junakinja pobjede (30:25)

8504 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 14.12.2021. 22:09h

Prvi polufinalista 25. Svjetskog prvenstva za rukometašice je Danska.

Tim sa sjevera Evrope je boljom igrom u 2. poluvremenu slomio otpor Brazila i slavio 30:25 (14:13), najviše zahvaljujući Sandri Toft.

Jedna od najboljih golmanki svijeta je opila "karioke" i sa 17 odbrana bila junakinja meča.

Lerke Pedersen je bila najefikasnija sa šest golova, pet je dala Simone Petersen, po četiri Ane-Mete Hansen i Trine Estergord-Jensen.

Kod Brazilki je najbolja bila Adrijana Kardoso sa 10 pogodaka.

Dankinje će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg meča Francuska - Švedska.

Među četiri najbolje je i domaćin, koji je savladao Njemačku 26:21.

Aktuelni svjetski vicešampion je očajno počeo meč, dao tri gola za prvih 17 minuta, ali je onda napravio seriju 11:3 i do poluvremena preokrenuo na 14:10.

U nastavku se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Karmen Kampos je bila najefikasnija sa sedam golova, Mersedes Kasteljanos bila odlična sa 12 odbrana.

U poraženom timu najbolja je bila Julija Maidhof sa šest pogodaka.

Španija će u polufinalu igrati sa boljim iz meča Norveška - Rusija.