Veliki preokret i poigravanje Norveške za još jednu krunu

Francuskinje u prvom poluvremenu imale šest golova prednosti, na kraju glatko poražene - 29:22

16834 pregleda 2 komentar(a)

Veliki preokret Norvežanki za četvrtu titulu prvaka svijeta.

Norveška je u finalu Svjetskog prvenstva u Španiji bila bolja od Francuske (29:22) nakon spektakularne igre u drugom poluvremenu u kojem je nadoknadila minus od četiri gola.

Malo ko je mogao da predviti tako nešto nakon izdanja u prvom dijelu u kojem su Francuskinje u tri navrata imale šest golova prednosti - 14:6, 15:9, 16:10.

Norveška je do poluvremena prišla na 16:12, a onda učinila da protivnik bude nemoćan u borbi za zlato. Posljednji put je Francuska vodila 18:17...

Skandinavke su bile najbolje na planeti i 1999, 2011. i 2015.

Svjetsku krunu su sada dodale evropskoj, jer su prošle godine u Danskon pokorile i Stari kontinent.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi je bila Heni Reistad sa sedam golova, Nora Merk i Kari Bretset su upisale po pet, a Stine Oftedal i Malin One po tri pogotka.

Kod Francuske je četiri postigla bivša igračica Budućnosti Alison Pino.