Francuzi eliminisali Srbiju, i Hrvati rivali Crne Gore; Rusi nadmoćni, Šveđani se provukli

U meču odluke, „eksperti” se poigravali sa „orlovima” i već u 1. poluvremenu imali dvocifrenu prednost. Crna Gora čeka i sjutrašnji rasplet u grupi B da sazna imena još dva protivnika u Budimpešti

21093 pregleda 87 reakcija 17 komentar(a)
Ludovik Fabregas na utakmici sa Srbijom, Foto: Reuters

Rukometaši Crne Gore saznali su imena dva rivala u glavnoj fazi 15. Evropskog prvenstva. I biće to dva velikana - Francuska i Hrvatska.

„Vatreni” su rutinski savladali Ukrajinu (38:25), a onda čekali da „eksperti” ne dozvole Srbiji senzaciju.

Nije je bilo ni u najavi - predvođeni izuzetno raspoloženim golmanom Vensanom Žerarom, olimpijski šampioni su već u 1. poluvremenu stekli dvocifrenu prednost i da nisu u finišu „povukli ručnu”, sigurno bi slavili ubjedljivije nego 29:25.

Imena preostala dva suparnika „lavovi” će saznati sjutra, kada će se rješavati situacija u grupi B. Prvi je Island sa četiri boda, Mađarska i Holandija imaju po dva, a Portugalci su na nuli. Sve četiri selekcije još imaju šansu...

Grupu 2 u Bratislavi sa maksimalna dva boda počeće Španija i Rusija. „Crvena furija” je u meču bez značaja savladala BiH 28:24, dok je „zbornaja” pregazila domaću Slovačku za treću pobjedu (36:27).

Sa nule kreću Norveška i Švedska, koje su preživjele velike strahove. „Vikinzi” su tek u 2. poluvremenu slomili ptopr Litvanije (35:29), dok je selekcija „tri krune” jedva sačuvala bod protiv Češke (27:27) i zahvaljujući boljoj gol-razlici prošla u glavnu fazu.

U grupi 2 će igrati i Poljska i Njemačka, a one će sjutra u direktnom duelu odlučiti ko će prenijeti bodove.