Francuzi su neuništivi, Island tuguje

Francuska savladala Dansku 30:29 i izborila polufinale Evropskog prvenstva

7612 pregleda 5 komentar(a)

Olimpijski šampion je bio nadomak eliminacije, gubio pet razlike, ali je na kraju, ipak, obezbijedio polufinale - Francuska je večeras u posljednjem kolu druge faze savladala Dansku 30:29 i izborila borbu za medalje na Evropskom prvenstvu.

Od početka meča Francuzi su bili u zaostatku, imali i pet golova minusa, a do prvog izjednačenja na meču stigli u 57. minutu kada je bilo 28:28.

Nakon toga večeras sjajni Dika Mem je pogodio za vođstvo 30:29 i bilo je jasno da će Francuska u polufinale i to sa prvog mjesta u grupi!

Večeras tuguje Island, koji je čekao poraz Francuza i nadao se polufinalu. Umjesto za medalje, "ribari" će igrati sa Norveškom za 5. mjesto

Francuze su predvodili Mem i Deska sa po osam pogodaka.

Selektor Danske, Nikolaj Jakobsen izveo je kombinovani sastav, bez Hansena i Gidsela. Danci su 50 minuta vodili i na kraju ostali bez pobjede.

Francuska sa prvog mjesta ide u polufinale i igraće sa Švedskom, dok će Danska igrati sa Španijom.