Norvežani dobili najdramatičniji meč za 5. mjesto na EP ikada (VIDEO)

Novrška slavila 34:33 i direktno se plasirala na Svjetsko prvenstvo, Islanđane čeka baraž

15716 pregleda 55 reakcija 4 komentar(a)

Rukometaši Norveške osvojili su peto mjesto na Evropskom prvenstvu, nakon što su u Budimpešti u produžetku svladali Island sa 34:33 (27:27, 16:12).

Skandinavska selekcija je izborila plasam na Svjetsko prvenstvo 2023, dok će Islanđani morati da potraže šansu kroz baraž.

U najdramatičnijoj utakmici za peto mjesto ikad odigranoj na evropskim prvenstvima, Islanđani i Norvežani su se borili kao da je u pitanju meč za medalju.

U posljednjoj sekundi regularnog dijela Islanđanin Jonson nije uspio da pogodi prazan gol norveškog tima, ali zato jeste Norveženin Reinking u posljednjoj sekundi produžetka za konačnih 34:33.

Sagosen (8) i Reinkind (6) su bili najbolji kod Norveške, dok je Magnuson sa 10 golova predvodio Island.

Večeras se u polufinalu sastaju Danska i Španija, te Francuska i Švedska.