EHF EURO KUP

Bojana Popović odabrala za Norvešku - povratak Milene Raičević i Marte Batinović

Milena Raičević posljednji meč za „lavice”, i to nakon duge pauze zbog porođaja, odigrala 10. oktobra prošle godine protiv Sjeverne Makedonije, dok Marte Batinović nije bilo otkad je otpala pred Olimpijske igre u Tokiju

15149 pregleda 29 reakcija 20 komentar(a)
Milena Raičević i Đurđina Malović, Foto: Stefan Ivanović/RSCG
Milena Raičević i Đurđina Malović, Foto: Stefan Ivanović/RSCG

Selektorka rukometašica Crne Gore, Bojana Popović, objavila je spisak 19 igračica koje konkurišu za predstojeće mečeve protiv Norveške u EHF Euro kupa.

U tim se vraća Milena Raičević, koja je posljednji meč za „lavice”, i to nakon duge pauze zbog porođaja, odigrala 10. oktobra prošle godine protiv Sjeverne Makedonije.

U reprezentaciju se vraća i Marta Batinović, koja je otpala sa spiska pred Olimpijske igre u Tokiju, a uz nju i Marinu Rajčić na golu će biti i debitantkinja, Jovana Kadović iz Budućnosti.

Pozivi nisu upućeni Ljubici Nenezić i Anastasiji Babović.

Očekuje se i debi lijevog beka Budućnost Bemaxa Ilde Kepić, koja je napokon dobila crnogorski pasoš.

Nema Đurđine Jauković (operisala koljeno), Jelene Despotović (u drugom stanju) i Eme Ramusović, koja je izvršila laparaskopski zahvat na koljenu. Moguće je da će sve tri biti spremne za Evropsko prvenstvo u novembru, na kojem je Podgorica domaćin jedne grupe u prvoj fazi.

Biće ovo prva akcija nacionalnog tima nakon Svjetskog prvenstva u Španiji koje je održano u decembru prošle godine.

„Lavice” će protiv aktuelnog šampiona Evrope igrati 2. marta u Podgorici, a tri dana kasnije na programu je duel u Larviku.

SPISAK - GOLMANKE

Marina Rajčić (Kastamonu, Turska)

Marta Batinović (Glorija Buzau, Rumunija)

Jovana Kadović (Budućnost Bemax)

PIVOTKINJE

Tatjana Brnović (Rostov, Rusija)

Nikolina Vukčević (Budućnost Bemax)

Andrijana Popović (Budućnost Bemax)

KRILA

Jovanka Radičević (Kastamonu)

Dijana Ujkić (Burg de Piž, Francuska)

Nina Bulatović (Budućnost Bemax)

Ivona Pavićević (Budućnost Bemax)

Dijana Mugoša (Poidravka, Hrvatska)

BEKOVI

Milena Raičević (Kastamonu)

Itana Grbić (Ferencvaroš, Mađarska)

Đurđina Malović (Tulon, Francuska)

Nataša Ćorović (Budućnost Bemax)

Matea Pletikosić (Budućnost Bemax)

Tanja Ašanin (Mošonmađarovar, Mađarska)

Sanja Premović (Konjaspor, Turska)

Ilda Kepić (Budućnost Bemax)