Rukometna pionirska selekcija nastavila seriju pobjeda na Mediteranskom prvenstvu

3536 pregleda 1 komentar(a)

Ženska pionirska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Rumunije 20:16 (7:4, 6:7 i 7:5), u trećem kolu Mediteranskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice upisale su treći trijumf, a protiv Rumunije osvojile su četiri od maksimalnih pet bodova – dva za pobjedu i po bod za dobijene dvije trećine.

U prva dva kola bile su bolje od od Kosova (33:10) i Španije (13:12).

Sa tri pobjede na startu šampionata izborile su plasman u glavnu rundu, u kojoj će igrati protiv Hrvatske i Turske.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Anastasija Kokotović sa pet, Nina Ramusović je postigla četiri, a po tri Natalija Lekić i Hanadi Delić.

Po dva puta protivničku mrežu su zatresle Anđela Guberinić i Elena Mitrović, dok se u strijelce upisala i Marina Dobrković.

Na prvenstvu je srijeda slobodan dan, a takmičenje će biti nastavljeno u četvrtak, kada će crnogorske rukometašice odigrati oba meča glavne runde – protiv Hrvatske i Turske.