Juniorke bez četvrtfinala, Norveška dužom klupom riješila meč

Tim Igora Markovića poražen 32:26, pa će igrati za plasman od 9. do 12. mjesta

3098 pregleda 1 komentar(a)
Nađa Kadović je postigla sedam golova, Foto: IHF

Norveška je ipak, bila prejaka za juniorke Crne Gore - Skandinavke su slavile 32:26 (13:10) u duelu u kojem je mladim „lavicama” bila potrebna pobjeda za plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za igračice do 20 godina u Sloveniji.

Osim Norveške, plasman u četvrtfinale, izborila je i Danska, koja je u posljednjem kolu igrala neriješeno sa Francuskom (19:19).

Tim Igora Markovića je zauzeo 3. mjesto u grupi 2 u glavnoj rundi, a u nastavku šampionata slijedi mu borba za plasman od 9. do 12. mjesta.

U duelu protiv Norveške, „crvene” su dugo parirale velikanu svjetskog rukometa, u 2. poluvremenu nadoknadile minus tri sa velikog odmora i tri puta izjednačile, ali je do izražaja došla duža klupa rivala.

Gordana Marsenić je bila najefikasnija u našem timu sa devet golova, dok je Nađa Kadović postigla sedam.

Andrijana Popović, Sara Gugač, Anastasija Marsenić i Anastasija Krivokapić po dva puta su zatresle protivničku mrežu, a u strijelce su se još upisale Mela Mehmedović i Ana Radović.