Milena riješila dramu, "lavice" savladale Slovačku

Kada je bilo najteže, Milena Raičević je golom i asistencijom riješila meč sa Slovačkom i donijela pobjedu (24:23)
167 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 28.09.2017. 16:49h

Bilo je mnogo teže nego što je iko očekivao, ali je cilj ispunjen - na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2018. godine, rukometašice Crne Gore su savladale Slovačku u „Topolici” sa 24:23.

Kao i 9. juna protiv Bjelorusije na istom mjestu, „lavice” su slabo počele meč, pa je Slovačka nakon tačno tri minuta povela 3:0.

Bilo je i 4:1, ali se tim Dragana Adžića probudio znatno brže nego u meču baraža za Svjetsko prvenstvo, u kojem je na poluvremenu gubio 15:12 - već na isteku 6. minuta je Đurđina Jauković svojim trećim golom izjednačila na 4:4, da bi krajem 9. za prvo vođstvo (6:5) pogodila Ema Ramusović nakon ludicne asistencije Milene Raičević.

Slovačka je izjednačila na 6:6 i više nijednom nije - Raičevićeva je u napadu bez golmanke (isključena bila Itana Grbić) zatresla mrežu za 7:6, da bi Đurđina Malović dva puta za 40 sekundi kaznila nepostavljenu odbranu rivala i povisila na 9:6.

Kada Crna Gora za više od minut nije primila gol sa dvije igračice manje (prvo isključena Malovićeva, uz sedmerac koji je odbranila Ljubica Nenezić, a potom i Ramusovićeva zbog pogrešne izmjene), bilo je jasno ko će pobijediti.

Činilo se da se Slovakinjama sprema debakl kada je 17-godišnja Tatjana Brnović iz kontre pogodila za 14:9 na pet minuta do poluvremena, ali su se gošće do odlaska na odmor vratile u igru serijom 3:0.

Slovakinje su u 42. minutu prišle na 17:16, da bi „lavice” baš tada propustile idealnu šansu da riješe sve - Raičevićeva je nakon brzog centra pogodila za 18:16, ali su mlade izabranice Dragana Adžića očajno iskoristile dva minuta sa dvije igračice više (čak su primile i gol) i još dva sa jednom, pa su gošće čak imale i zicer za izjednačenje na 19:19.

Srećom, Alma Hasanić-Grizović je odbranila zicer Veronike Habankove u 48. minutu i omogućila Jaukovićevoj i Raičevićevoj da povise na 21:18.

Ni tu nije bio kraj mukama, jer je odbrana počela da popušta, falilo je ideja i u napadu, pa je tim Dušana Poloza golom Julije Kučerove iz kontre u 54. minutu opet prišao na minimalni zaostatak (22:21).

Ista igračica je smanjila i na 23:22, ali je u ključnim trenucima odgovornost preuzela Raičevićeva i asistencijom i golom riješila dramu...

Crna Gora - Slovačka 24:23 (14:12)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 400. Sudije: Pandžić i Šatordžija (BiH). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Slovačka 2 (1). Isključenja: Crna Gora 12, Slovačka 10 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (sedam odbrana), Grizović (5 odbrana), Nenezić (jedan sedmerac), Godeč, JAUKOVIĆ 8 (3), Brnović 2, Konatar, UJKIĆ, MALOVIĆ 3, Premović, Pavićević 2, RAMUSOVIĆ 2, Klikovac, Despotović, RAIČEVIĆ 7 (1), GRBIĆ.

Slovačka: GUBIKOVA (četiri odbrane), Medvedova (šest odbrana), RAJNOHOVA 4, Demajova, REBIČOVA 3, REHTORISOVA 3 (1), PASTORKOVA 3, HOLEŠOVA, Habankova 3, Kučerova 2, Klučkova, Sarkova 3, ŠKOLKOVA, Bujnohova, Olšovska, Minarčikova 2.