Lovćen na minus 11 u Norveškoj

Runar savladao rukometaše Vlatka Đonovića 32:21

9611 pregleda 0 komentar(a)

U svom prvom evropskom meču nakon tri godine, rukometaši Lovćena su poraženi od Runara 32:21 (14:9).

Norveški tim je vodio sve vrijeme, a pitanje pobjednika i vjerovatno učesnika 3. kola EHF Evropskog kupa, riješeno je sredinom 2. poluvremena, kada Cetinjani nisu dali zatresli mrežu gotovo devet minuta i sa pet primljenih golova otišli na minus devet (22:13).

U 53. minutu je posljednji put bilo minus sedam (26:19), da bi domaći u finišu stigli do rekordnih 11 razlike.

Dugogodišnji desnk bek njemačkog Mindena i reprezentativac Norveške, Kristofer Rambo, bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 10 golova, dok su goste predvodili Filip Krivokapić i Petar Eraković sa po pet.

Revanš se igra za sedam dana na Cetinju, što će biti prva evropska utakmica u Prijestonici nakon 13 godina.