Slovačka i drugi put rutinski savladana, Crna Gora hvata zalet za obračune u „Morači”

Tim Bojane Popović savladao Slovačku drugi put za 24 sata, ovog puta 33:24

9604 pregleda 0 komentar(a)

I na drugom kontrolnom meču protiv Slovačke, rukometašice Crne Gore su upisale ubjedljivu pobjedu - nakon sinoćnjih 37:20 u dvorani „Verde”, tim Bojane Popović je večeras slavio 33:24 u Univerzitetskoj dvorani.

Selektorka je ponovo dala je priliku svim igračicama, a kao i veče ranije, njih 10 se upisalo u listu strijelaca.

Jovanka Radičević i Ivona Pavićević su bile najefikasnije sa po šest golova, Itana Grbić je postigla pet, a Matea Pletikosić četiri.

Marina Rajčić je imala osam, a Marta Batinović, koja je branila prvih 20-ak minuta, meč je završila sa četiri uspješne intervencije.

Slovačka je nekoliko puta imala minimalnu prednost u uvodnim minutama, „lavice” su preokrenule sredinom prvog poluvremena i nakon prvih 30 minuta vodile su 18:14.

Sve je bilo riješeno sredinom nastavka, kada je Grbićeva u 46. minutu pogodila za 25:19, a prednost je jednom bila i dvocifrena - 33:23.

Rukometašice Crne Gore nastavljaju pripreme u Podgorici, gdje će 5. novembra protiv Španije igrati na startu Evropskog prvenstva, čiji su domaćini još i Slovenija i Sjeverna Makedonija.